Novinky

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

  • 03.05.2024 Good David Sanchez je technickým ředitelem Alpinu

Facebook Instagram

Ouředníček měl znovu trable

Ouředníček měl znovu trable

Prasklé kolo a technické problémy

V nedělní první etapě letošního ročníku Rallye Dakar zdržely Tomáše Ouředníčka tři defekty pneumatik. A potíže se českému jezdci nevyhnuly ani v pondělí, kdy měla soutěž na programu druhou etapu.

„V dunách jsme neudělali jedinou chybu. Jenže na dvou malých dunkách po sobě jsem už jel celkem rychle a nakoplo nám to zadek. Takže auto letělo po čumáku a vypadalo to, že půjdeme přes boudu. Naštěstí jsem rychle zareagoval, ale jak Toyota spadla zpátky na kolo, tak prasklo a utrhl se i celý zadní blatník. Takže jsme celý den jeli bez něj,“ popisuje Ouředníček svou první krizovku.

To ale nebyl jediný problém, který Tomáše a jeho spolujezdce Davida Křípala v pondělí potkal. Dvojici totiž ještě později pozlobila technika. Z toho důvodu jejich auto dvakrát zastavilo.

„Asi nějaký problém v řídící jednotce. Včera (v neděli – pozn. red.) na tom mechanici dělali celou noc, ale pořád nevíme, co je příčina. I tak jsme jeli v dobrém tempu. Bohužel někde za druhým kontrolním průjezdním bodem zařval motor a bylo jasné, že odešla poloosa. My jsme takovou opravu na Toyotě ještě nedělali, ale naštěstí to nebyl žádný problém. David to s mou pomocí zvládl asi za dvacet pět minut. Rekord to není, ale napoprvé to šlo. I tak mě popadly černé myšlenky, protože v kombinaci se zmíněným zhasínáním motoru to bylo stresující,“ dodal jezdec stáje Ultimate Dakar. 

Úvodní dvě etapy letošního ročníku Rallye Dakar nebyly pro Tomáše Ouředníčka bezproblémové. Foto: Ultimate Dakar

Ve druhé etapě obsadili Ouředníček s Křípalem padesáté první místo. Celkově jim patří čtyřicátá devátá pozice.

Zdroj a úvodní foto: Ultimate Dakar