Novinky

  • 06.04.2020 Bad Dvojzávod IndyCar 30. a 31. května v Detroitu byl kompletně zrušen

  • 06.04.2020 Bad Podle šéfa McLarenu Zaka Browna mohou kvůli koronaviru zaniknout až čtyři týmy F1

  • 06.04.2020 Neutral Managementu a jezdcům Williamsu byl dočasně snížen plat o 20 %

Facebook Instagram

Bitva o Miami stále nemá vítěze

Bitva o Miami stále nemá vítěze

Penske ale naznačil zájem

Chase Carey to pořád nehodlá vzdát. Přiznává sice, že tahanice kolem velké ceny v Miami ho frustrují, nicméně stále věří, že se na Floridě jednoho dne formule 1 objeví. Ovšem nebude to zítra…

Bylo nám jasné, že v Americe chce všechno čas,“ uvedl její nejvyšší představitel. „Na druhou stranu jsme nepočítali s takovým zdržením. Teď je naším cílem zvládnout to v horizontu pěti až deseti let. Z tohoto úhlu pohledu je ztracených dvanáct měsíců nicotných. To ovšem neznamená, že nejsem naštvaný.“

 

Jak dlouho bude mít Chase Carey ještě chuť udržovat při životě problematický miamský projekt?

 

Projekt neustále naráží na nesouhlas místních obyvatel. Zatím poslední plán počítá s tím, že se bude jezdit kolem stadionu klubu amerického fotbalu Miami Dolphins. Když o tom tento týden hlasovala samospráva tamního městského obvodu, skončilo to nerozhodně 6:6.

Potenciální promotér Tom Garfinkel (jinak vlastník Miami Dolphins) přitom udělal další ústupky. Souhlasil s tím, že okruh nepovede po veřejných komunikacích, že se přijmou hlukové limity a že nebudou probíhat žádné aktivity v době školního vyučování a v noci. „Je výborné, že dlouho odkládané hlasování máme za sebou, takže můžeme začít realizovat naši plánovanou soukromou investici ve výši několika milionů dolarů,“ prohlásil značně optimisticky Garfinkel. Odpůrci podniku jsou totiž odhodláni hnát věc až k soudu.

Proto se stále více hovoří o případném návratu F1 do Indianapolisu, kde hostovala už v období 2000 až 2007. Prý je tomu nakloněn i nový majitel „staré cihelny“ Roger Penske. „Znám se s Penskem hrozně dlouho a mluvili jsme spolu ještě předtím, než autodrom koupil,“ prozradil Carey. „Víc vám k tomu ale nepovím.

Komentáře ke článku