Novinky

  • 11.04.2021 Good Ve druhém závodě formule E v Římě zvítězil Stoffel Vandoorne (Mercedes)

  • 10.04.2021 Good Jean-Éric Vergne (DS Techeetah) vyhrál první závod formule E v Římě

  • 08.04.2021 Neutral Brit Mark Blundell, účastník 61 velké ceny, slaví 55. narozeniny

Facebook Instagram

DAS pro Bottase není žádnou novinkou

DAS pro Bottase není žádnou novinkou

Jako první ho otestoval Wolff osobně

Největší, nebo alespoň nejviditelnější vychytávkou první poloviny letošních zimních testů byl systém DAS. Zatímco konkurence Mercedesu přemýšlí, jak vlastně přesně funguje a zda se má okamžitě pustit do kopírování, které zabere možná půl roku, Valtteri Bottas s klidem prozradil, že pro něj DAS není žádnou novinkou.

"Věděl jsem o něm dlouho dopředu," usmívá se finský závodník. "Poprvé jsem něco slyšel asi tak před rokem. Nebyl vyvinut přes noc. Nejtěžší bylo začít, navrhnout díly, přijít na to, jak má takový systém fungovat. Byl to velký projekt a osobně si myslím, že pro ostatní nebude vůbec lehké okopírovat ho. Je fajn být v týmu, který přichází s takovými novinkami. Svědčí to o velkých mozcích v našem týmu. Věřím, že nám DAS dá výhodu, pouze ještě nevíme, jak bude velká. Pouze mohu říci, že to nevypadá špatně."

Šéf týmu Toto Wolff byl nejprve vůči nápadu skeptický a nedal mu zelenou, dokud si jízdu s DAS sám nevyzkoušel v upraveném simulátoru.

"To nikdy nebude fungovat, byla moje reakce," přiznává Wolff. "Jezdec přece nechce tahat za volant a tlačit jej zpátky, když jej potřebuje k zatáčení. Ale když jsem to vyzkoušel, byl jsem překvapen, že to není žádný problém. Je to sice nepřirozený pohyb, ale volant se posune pouze kousek a celé to proběhne vždy jen na rovince."

Další z řady vítězů?

Komentáře ke článku