Novinky

  • 06.07.2020 Neutral Williams nasadí do 1. tréninku na VC Štýrska místo Georgea Russella Jacka Aitkena

  • 06.07.2020 Neutral Holanďan Nyck de Vries se stal rezervním jezdcem Toyoty pro seriál WEC

  • 05.07.2020 Bad Alfa Romeo zaplatí 5000 eur za uvolněné kolo na Räikkönenově voze

Facebook Instagram

Nissan má nového ředitele pro motorsport

Nissan má nového ředitele pro motorsport

Carcama střídá Volpe

U Nissanu dochází ke změně na pozici ředitele pro motorsport. Michaela Carcama, který ve funkci působil od roku 2015, totiž čeká povýšení a v Japonsku bude nyní dohlížet na vývoj sportovních silničních vozů automobilky. Jeho nástupcem se stane s účinností od 1. dubna Tommaso Volpe.

„Stáj formule E dosáhla díky tvrdé práci Michaela Carcama a týmu mnoha velkých úspěchů. Nissan a NISMO budou letos pokračovat ve formuli E a rovněž se představí s novým GT-R NISMO GT500 v Super GT. Půjde o základní dva pilíře naší práce a našich zákaznických závodních programů,“ uvedl Volpe, který s výjimkou elektrického šampionátu a Super GT bude rovněž dohlížet na závodní aktivity značky v oblasti prototypů a na světové scéně závodů GT3.

Nová úloha u Nissanu ale nebude jediným Volpeho závazkem. Současně s touto rolí totiž bude i nadále působit jako ředitel sesterské značky Infiniti pro motorsport a výkonnostní projekty, což je pozice, kterou zastával doposud.

Po úvodních pěti závodech aktuálního ročníku formule E je na tom z jezdců Nissanu lépe Oliver Rowland. Foto: FIA Formula E

 

zdroj: Nissan

Komentáře ke článku