Novinky

  • 29.11.2023 Neutral Sponzor Monster Energy přešel od Mercedesu k McLarenu.

  • 23.11.2023 Good V prodeji je vtipně hambatý kalendář s Valterim Bottasem.

  • 23.11.2023 Neutral Alpine ztratilo zájem o dorovnání výkonu motorů.

Facebook Instagram

Nissan sestavu nemění

Nissan sestavu nemění

Zůstávají Buemi i Rowland

V uplynulých dvou sezonách formule E hájili barvy stáje Nissan e.dams Sébastien Buemi a Oliver Rowland. A se stejnou sestavou vyrukuje japonský tým také do ročníku 2020/2021.

„Je skvělé, že Seb a Oli budou u Nissanu e.dams pokračovat. Oba jsou neuvěřitelně talentovaní a neustále ukazují svou odhodlanost a oddanost. Jsme nadšení, že se budeme moci spoléhat na jejich tvrdou práci a oddanost na cestě za dosažením ještě lepších výsledků,“ uvedli Olivier a Gregory Driotové, šéfové týmu.

Na pokračování spolupráce se švýcarsko-britským tandemem se těší i globální ředitel Nissanu pro motorsport Tommaso Volpe: „Seb a Oli pro nás odvedli skvělou práci. Vítáme stabilitu a konzistenci, kterou tím, že si je udržíme, do týmu přinášíme. Těším se, až budeme stavět na našich předchozích úspěších,“ řekl.

V celkovém pořadí sezony 2019/2020 se umístil výše Buemi. Švýcar, který se v sezoně 2015/2016 stal šampionem formule E, skončil s 84 body na čtvrtém místě. Jeho parťák Rowland za ním zaostal o jediný bod a umístil se jako pátý. Na počet vítězství byl ale úspěšnější Rowland, kterému se podařilo zvítězit v předposledním závodě sezony v Berlíně. Buemi na nejvyšší stupeň nevystoupil ani jednou. V týmovém hodnocení obsadila stáj Nissan e.dams druhé místo.

Ke změně nedochází ani na postech rezervního a simulátorového jezdce. Zatímco rezervistou zůstává Micunori Takaboši, na simulátorech bude pro Nissan i nadále testovat Jann Mardenborough.

Součástí týmu zůstávají také Micunori Takaboši (vlevo) a Jann Mardenborough (vpravo). Foto: Nissan e.dams

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Nissan