Novinky

  • 04.11.2025 Good Charles Leclerc se zasnoubil s Alexandrou Saintovou

  • 21.10.2025 Good Filip Salač se v neděli 2. listopadu ve 13 hodin zúčastní besedy na Racing Expo

  • 20.10.2025 Bad Sainz potrestán ztrátou 5 míst na startu v Mexiku

Facebook Instagram

Malajsie by se možná do kalendáře vrátila

Malajsie by se možná do kalendáře vrátila

Ale jen za rozumné peníze

V době, kdy majitelé okruhů dumají nad tím, zda současnou koronavirovou krizi vůbec přežijí, zní trochu podivně informace o tom, že v Malajsii mají trochu jiné starosti. Myšlenka vrátit do země velkou cenu F1 opět nabývá na síle.

Pro mě to teď není ta nejvyšší priorita,“ uvedl ředitel autodromu v Sepangu Azhan Shafriman Hanif pro místní zpravodajský portál Bernama. „Ale pokud by se naskytla příležitost a přišla slušná nabídka, sáhl bych po ní.“ 

VC Malajsie

V Sepangu se velká cena jela naposledy v roce 2017. Foto: Ferrari

Důvodem, proč v roce 2017 formule 1 stát v jihovýchodní Asii opustila, byla neochota vlády, která podnik finančně dotovala, platit licenční poplatek v dosavadní výši. Navíc hodně diváků k sobě přetáhl konkurenční noční závod v nepříliš vzdáleném Singapuru.

I nyní by se ovšem promotér bez nějaké té subvence neobešel. „Prostředky, vynaložené na licenci, musejí ale dávat smysl,“ ujistil jedním dechem Hanif.

Zdroj: FORMULE.cz