Novinky

  • 20.09.2020 Neutral Po 16 hodinách jsou nadále v čele 24 hodin Le Mans Buemi, Nakadžima a Hartley (Toyota)

  • 19.09.2020 Neutral I po šesti hodinách vedou ve 24 hodinách Le Mans Buemi, Nakadžima a Hartley (Toyota)

  • 19.09.2020 Neutral Toyota trojice Buemi /Nakadžima /Hartley vedla po dvou hodinách závod 24 hodin Le Mans

Facebook Instagram

Start TCR Eastern Europe se znovu odkládá

Start TCR Eastern Europe se znovu odkládá

Red Bull Ring s Poznaní zrušeny

Původně měla historicky druhá sezona šampionátu TCR Eastern Europe odstartovat o víkendu 17.-19. dubna na Hungaroringu. Maďarské klání ovšem muselo být kvůli koronavirové pandemii přeloženo a roli úvodního podniku převzal Red Bull Ring.

Ani v Rakousku, kde se mělo jet 15.-17. května, se ovšem v původním termínu závodit nebude. Organizátoři totiž rozhodli, že se šampionát k našim jižním sousedům letos nepodívá vůbec. Nejedná se ale o jediný zcela zrušený podnik, neboť stejný osud potkal i polskou Poznaň, kam měla série o víkendu 5.-7. června zavítat vůbec poprvé.

Tyto kroky znamenají, že kalendář letošní sezony bude nakonec sestávat pouze ze čtyř závodních víkendů. Začít by se mělo 24.-26. července v Grobniku. Na chorvatské závody poté navážou podniky na Slovakia Ringu (21.-23. srpna), v Brně (4.-6. září) a na Hungaroringu, který byl přeložen na víkend 17.-18. října.

Připomeňme, že pro titul si loni dojel Milovan Vesnič. Za Srbem se umístili dva čeští jezdci - vicemistrem se stal Jáchym Galáš a třetí skončil Dušan Kouřil mladší. Během sezony jsme ale na nejvyšším stupni mohli vidět celkem pět závodníků. S výjimkou zmíněného tria okusili pocit vítězství také Slovák Martin Ryba, který byl nejúspěšnější hned v prvním závodě sezony na Hungaroringu, a poté také Tomáš Pekař. Mělnický rodák ovládl druhou jízdu na Red Bull Ringu.

Letos Tomáš Pekař na Red Bull Ringu závod TCR Eastern Europe určitě nevyhraje... Foto: ESET Cup

zdroj: FORMULE.cz

 

Komentáře ke článku