Novinky

  • 06.07.2020 Neutral Williams nasadí do 1. tréninku na VC Štýrska místo Georgea Russella Jacka Aitkena

  • 06.07.2020 Neutral Holanďan Nyck de Vries se stal rezervním jezdcem Toyoty pro seriál WEC

  • 05.07.2020 Bad Alfa Romeo zaplatí 5000 eur za uvolněné kolo na Räikkönenově voze

Facebook Instagram

Buď zajedeš, nebo táhni někam jinam

Buď zajedeš, nebo táhni někam jinam

Kvjat to nikdy s Markem neměl jednoduché

Vztahy mezi Daniilem Kvjatem a šedou eminenci Red Bullu Helmutem Markem nebyly nikdy idylické. Dvě tvrdé hlavy se srazily mockrát. V roce 2016 byl mladý Rus potupně odeslán z Red Bull Racingu zpět do juniorky Toro Rosso. V další sezoně ho čekal úplný vyhazov.

V podcastu Beyond the Grid současný pilot AlphaTauri ovšem vzpomíná, že s jednookým staříkem měl potíže už daleko dříve. „Často mně zavolal a řekl: Buď se v příštím závodě zlepšíš, nebo poletíš. To mně prosím bylo pouhých patnáct. Jednou dokonce ani nečekal na odpověď a ukončil hovor. Dělalo se mně z toho špatně. Skutečně jsem pak ale podal dobrý výkon. Ok, zůstáváš, sdělil mně. Postupně jsem si na to zvykl,“ vybavuje si léta, kdy byl členem výchovného programu Red Bullu. A dodává, že nyní si uvědomuje, jak moc to posílilo jeho psychickou odolnost.

Tihle dva se svého času moc nemuseli. Foto: Red Bull

Pořád s námi udržoval kontakt. Byl jsem ještě nikdo, přesto chtěl pokaždé znát můj názor,“ podotýká. Jednou se ho Marko ptal, ve kterém seriálu hodlá závodit. Kvjat se rozhodl pro Eurocup F Renault. Marko ho varoval, že to je těžký šampionát, ale jeho svěřenec trval na svém.

Měl pro to ne úplně chvályhodný důvod. Tušil totiž, že nějakou lehčí sérii by musel bezpodmínečně vyhrát, jinak půjde o dům dál. Z Marka nakonec souhlas vypáčil.

Když v konečném hodnocení obsadil třetí místo, zatoužil po F3. Teď ale jeho mentor už necouvl a donutil ho jet v „renaultech“ ještě jeden rok. „Prohlásil, že potřebuji vítězit, abych si posílil sebevědomí. Měl stoprocentně pravdu,“ ví dnes Kvjat.

Zdroj: FORMULE.cz

Komentáře ke článku