Novinky

  • 13.07.2020 Neutral Podle neoficiální zprávy již podepsal Valtteri Bottas s Mercedesem smlouvu na rok 2021

  • 13.07.2020 Neutral Petr Ptáček obsadil v úvodních závodech F Renault Eurocupu v Monze 9. a 14. místo

  • 12.07.2020 Neutral Felix Rosenqvist (Ganassi) vyhrál druhý závod seriálu IndyCar na Road America

Facebook Instagram

Pod Abtovým jménem závodil někdo jiný

Pod Abtovým jménem závodil někdo jiný

Skandál odhalil slabinu počítačových závodů

Simulátorové závodění může přinést problémy v tom skutečném nepředstavitelné. Například, že někdo jiný bude řídit za přihlášeného jezdce.

Podezření, které v tomto směru padlo na Daniela Abta, se potvrdilo. Tovární jezdec Audi ve formuli E nastoupil včera do její virtuální podoby. Klání na berlínském letišti Tempelhof dokončil na třetím místě. Mělo to ale malou vadu na kráse. Pod jeho jménem totiž jel profesionální počítačový hráč Lorenz Hörzing z Rakouska. 

U Audi z počínání svého jezdce určitě žádnou radost nemají. Foto: FIA Formula E

Hříšník se pod tíhou důkazů doznal. „Chci se omluvit formuli E, svým fanouškům, týmu a soupeřům, že jsem přijal pomoc zvenčí,“ uvedl v tiskovém prohlášení. „Nebral jsem závod tak vážně, jak jsem měl. Je mně to moc líto, protože vím, kolik práce vedení formule E do tohoto projektu investovalo. Chápu, že moje chování zanechává hořkou pachuť, ale neučinil jsem to ve zlém úmyslu.

Pro Abta to bude drahá sranda. Kromě nebetyčné ostudy ho čeká ještě zaplacení pokuty ve výši 10 000 eur, které poputují na dobročinné účely. Zároveň přišel o veškeré získané body ve virtuálním šampionátu Race at Home Challenge, do něhož berlínský podnik patřil. Hörzing byl vyloučen ze souběžně probíhajícího seriálu pro e-sportové profesionály.

Zdroj: FORMULE.cz

Komentáře ke článku