Novinky

  • 29.09.2020 Neutral Callum Ilott pojede za Haas první trénink na VC Eifelu na Nürburgringu

  • 29.09.2020 Neutral Alfa Romeo nasadí Micka Schumachera do prvního tréninku na VC Eifelu na Nürburgringu

  • 28.09.2020 Good Dvojnásobný mistr světa F1 Mika Häkkinen se dožívá 52 let

Facebook Instagram

Do Peugeot Cupu nejlépe vstoupil Brož

Do Peugeot Cupu nejlépe vstoupil Brož

Na Bohemce mu na paty šlapal Stříteský

Na 47. ročníku Rally Bohemia odstartoval kromě tuzemského šampionátu v automobilových soutěžích rovněž čtvrtý ročník Peugeot Rally Cupu. Úvodního podniku seriálu se zúčastnilo šest posádek s vozy Peugeot 208 R2. Pro vítězství si dojela dvojice Dominik Brož – Petr Těšínský.

Do čela se propracovala už po druhé rychlostní zkoušce, když zpočátku vedl Jiří Pohlídal. Druhá polovina úvodní etapy výborně vyšla Dominiku Stříteskému, který vyhrál pět vložek za sebou a posunul se těsně za Brože. Nazítří už si jezdci svoje pozice udrželi, jen Pohlídal zaváhal a ze třetí příčky ho vytlačil Lukáš Krupička. 

Poháry pro vítěze si odnesla posádka Dominik Brož - Petr Těšínský. Foto: Peugeot Rally Cup

Před závodem jsme neměli žádný test a dlouhá pauza byla hodně znát. Nebylo to špatné, ale na druhou stranu ani ideální. První část zkomplikovalo počasí, na rozjezd to bylo fakt hodně náročné. Každým kilometrem jsme se ale dostávali do formy a na časech to bylo vidět. Nakonec jsme zvítězili v cupu a skončili druzí ve třídě šest, takže pro nás velmi vydařený víkend,“ uvedl spokojený Brož.

Fanoušky značky Peugeot potěšil také Štěpán Vojtěch, který oprášil svoji legendární „dvěstěšestku“ WRC. „Na dnešní auta specifikace R5 pochopitelně nemá, ale stále je s ní spousta zábavy. A já si to maximálně užívám,“ okomentoval svoje vůbec ne špatné dvanácté místo v absolutní klasifikaci.

Zdroj: Peugeot Rally Cup

Komentáře ke článku