Novinky

  • 31.10.2020 Neutral Petr Ptáček obsadil 10. místo v prvním závodě formule Renault v Imole

  • 31.10.2020 Good Valtteri Bottas (Mercedes) si vybojoval pole position pro VC Emilie-Romagni

  • 31.10.2020 Bad V padoku v Imole se šíří dohady o předčasném ukončení letošní sezony F1

Facebook Instagram

Haas za ztrátu rychlosti nemůže

Haas za ztrátu rychlosti nemůže

Postrádá ji na rovinkách

Kevin Magnussen poměrně jasně řekl, v čem spočívá aktuálně největší problém Haasu, který se ve dvou rakouských závodech zařadil mezi čtyři nejslabší týmy.

"Nemyslím, že tým udělal něco, co by vůz zpomalilo. Důvod je někde jinde," řekl dánský závodník po dvou velkých cenách. "Myslím, že když se podíváte na vozy s motorem Ferrari, uvidíte podobnosti. To by mělo být to, co nás brzdí."

O podrobnostech však mluvit nechce nebo nemůže.

"Já jen vidím, že jsme letos na rovinkách pomalejší než loni, ačkoli jsme se vzdali většího množství přítlaku. To je vše, co vím. Ani nemohu říci, že jsem si jist, že je to motorem. Mohu pouze říci, že ztrácíme na rovinkách, i když máme nastavení na nižší přítlak," uvedl.

Šéf týmu Haas Günther Steiner dodal, že tým již netrápí neschopnost pracovat s teplotou pneumatik, což bylo největším problémem loňského vozu.

"Jezdci řekli, že s pneumatikami již není žádný problém. Mohou být i za safety carem nebo jiným monopostem a nemají problém. Nevychladnou jim, takže je nemusejí znovu zahřívat. To je ve srovnání s minulým rokem nejpozitivnější změna," prohlásil.

Nemohou za to jezdci, nemůže za to Haas, projevuje se to na rovinkách u vozů s motorem Ferrari, ale více už Magnussen opravdu neví. Foto: Haas

Zdroj: FORMULE.CZ

Komentáře ke článku