Novinky

  • 10.08.2022 Bad Piastriho nejspíše čeká soud s týmem Alpine.

  • 04.08.2022 Good Alexander Albon z Thajska prodloužil smlouvu s týmem Williams

  • 02.08.2022 Neutral Američan Logan Sargeant pojede ve williamsu první trénink při VC USA v Austinu

Facebook Instagram

Hamiltonovi na okamžik zatrnulo

Hamiltonovi na okamžik zatrnulo

Potom se dostal do extáze

Lewis Hamilton dojel do cíle Velké ceny Španělska s obrovským náskokem 24,2 sekundy. Nikdo ze soupeřů ho ani na okamžik neohrozil. Přesto v jedné chvíli viselo jeho vítězství na hodně tenké nitce.

Na začátku 61. kola uslyšel Hamiltonův závodní inženýr Peter Bonnington ve sluchátkách následující zprávu: „Právě jsem přejel velký kus karbonu. Vypadalo to jako křídlo.“ Je třeba připomenout, že hrany zmíněného materiálu jsou pořádně ostré, schopné udělat z pneumatiky fašírku.

Všem na okamžik zatrnulo. Za chvíli ale obdržel vedoucí jezdec závodu uklidňující odpověď: „Sledujeme tlaky vzduchu. Vypadají momentálně stabilně.“ 

Pravá přední guma naštěstí kontakt s kusem karbonu přestála. Foto: Mercedes

Na výjezdu z druhé zatáčky ležel kus něčího křídla. Přesně v linii průjezdu mého pravého předního kola. Naštěstí se mně podařilo ještě trochu korigovat směr, takže jsem se vyhnul dalším úlomkům,“ líčil kritickou chvíli Hamilton.

Jinak si ovšem obhájce titulu svůj výkon pochvaloval: „Neustále usilujeme o dokonalost. Není to vždy jednoduché. Ale dnes jsme jí byli už hodně blízko. Ocitl jsem se skoro v extázi, když jsem přejížděl cílovou čáru. Vlastně jsem ani pořádně nevěděl, že už mám za sebou poslední kolo. Připadal jsem si jako v tunelu nebo coby kůň s klapkami na očích.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Mercedes