Novinky

  • 12.01.2023 Neutral Vettel po 10 letech a 150 kilometrech prodává Nissan GT-R.

  • 11.01.2023 Good Sebastián Montoya se stal členem juniorky týmu Red Bull.

  • 09.01.2023 Good Dnes se ujímá funkce šéfa Scuderia Ferrari Frédéric Vasseur.

Facebook Instagram

Mercedes konečně začal řešit problémy

Mercedes konečně začal řešit problémy

Poprvé na rovince bez porpoisingu.

Po pátku na okruhu Barcelona-Catalunya byli oba jezdci Mercedesu optimističtí. Varovným prstem pro fanoušky tohoto týmu je, že mírně optimističtí byli i po pátku v Miami, a pak už moc rychlí nebyli. Barcelona ovšem prověří vozy, hlavně jejich aerodynamiku podstatně lépe než městská trať a Mercedes také přišel s podstatně větším balíkem nových dílů.

Ano, vypadá to dobře,“ řekl Lewis Hamilton. „Vlastně s progresem můžeme být super spokojeni. Posílám velké, velké, velké, velké děkuji všem, kteří pracovali v továrně, nevzdali to a dále makali. Nejsme ještě nejrychlejší ze všech, ale už máme správný směr. Poprvé jsem v tomto voze jel po rovince bez úderu podlahou o vozovku. Občas se to ještě stane, ale je to neporovnatelně lepší.

Vůz reaguje docela jinak než dosud,“ přidal se George Russell. „Má své limity, ale teď nás už omezuje něco jiného. Můžu říct, že na rovince jsem necítil porpoising, to je dobré. Stále ještě máme problém v některých zatáčkách, to budeme muset odstranit.

Jezdci týmu Mercedes mají v Barceloně i nové pohonné jednotky, oba dostali nový spalovací motor, turbo, MGU-H, MGU-K i výfuk.

Hamilton vypadal v pátek velmi spokojeně. Foto: Mercedes

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Mercedes