Novinky

  • 10.08.2022 Bad Piastriho nejspíše čeká soud s týmem Alpine.

  • 04.08.2022 Good Alexander Albon z Thajska prodloužil smlouvu s týmem Williams

  • 02.08.2022 Neutral Američan Logan Sargeant pojede ve williamsu první trénink při VC USA v Austinu

Facebook Instagram

Těžko uvěřit, že to bylo sté pole position!

Těžko uvěřit, že to bylo sté pole position!

Dokáže si Hamilton ještě vzpomenout na první?

Kvalifikaci na Velkou cenu Španělska vyhrál Lewis Hamilton a bylo to už jeho sté kvalifikační vítězství ve F1. Jelikož pojede svou 270. velkou cenu, znamená to, že stál na pole position při více než třetině svých startů.

"Těžko uvěřit, že to byla má stá pole position," řekl úřadující šampion po skončení kvalifikace. "Velké poděkování samozřejmě směřuje mužům a ženám v naší továrně. Neúnavně pracují, nikdy se nevzdávají a díky tomu cítíme neuvěřitelnou podporu. Jsem v týmu snů. Kdo by to byl v roce 2012 řekl, když jsme startovali naše partnerství, že budeme slavit takový úspěch."

Hamilton si stále pamatuje okolnosti své první pole position, kterou získal ve svém prvním roce ve F1, v týmu McLaren, který vstoupil do sezony s tím, že jasnou jedničkou bude dvojnásobný šampion Fernando Alonso. Připomínáme, že vozy se tehdy do závodu kvalifikovali už natankované na první stint.

"Na pocity, které jsem měl v roce 2007, si už přesně nevzpomínám. Myslím, že jsem tehdy hodně tlačil na rovné podmínky v týmu ohledně množství paliva v porovnání s týmovým kolegou. Poprvé jsme měli stejné množství paliva. Myslím, že palivo na jeden extra pokus tehdy vůz zpomalovalo o desetinu a půl, nebo tak nějak."

Ne všechny získal s Mercedesem, ale to je detail. Foto: Mercedes

Doplníme, že to byla kvalifikace na VC Kanady, která se letos nepojede. Také třeba zmínit, že vedle Hamiltona bude dnes na startu stát Max Verstappen z Red Bullu, jelikož Hamiltonův týmový kolega se dopustil malé jezdecké chyby a obsadí až třetí startovní pozici.

"Jsem strašně zklamaný. Tři nejrychlejší vozy zajely své nejlepší časy v prvním pokusu ve Q3 a já jsem v tom kole udělal chybu v desáté zatáčce. Určitě jsem tam ztratil více než desetinu sekundy,“ přiznal Bottas.

Zdroj: Motorsport, Racer,f1i, úvodní foto: Mercedes