Novinky

  • 01.12.2020 Neutral Haas oznámil, že jeho jezdcem ve F1 v roce 2021 bude Nikita Mazepin

  • 01.12.2020 Neutral Lewis Hamilton byl pozitivně testovaný na COVID-19 a nepojede víkendovou velkou cenu

  • 01.12.2020 Neutral Od dnešního dne je novým šéfem Audi Motorsport Julius Seebach

Facebook Instagram

Raidillon se po tragédii proměnil

Raidillon se po tragédii proměnil

Den vzpomínek na Anthoina Huberta

Loňská tragédie během víkendu VC Belgie se promítá i do průběhu letošního ročníku. Na nešťastného Anthoina Huberta samozřejmě nejvíce vzpomíná F2. Na místo jeho smrti však během dneška přinášejí květiny i někteří piloti F1.

Před rokem ztratil Hubert v sobotním závodě F2 v pasáži Raidillon kontrolu nad vozem, vletěl do bariéry a odrazil se od ní zpět do dráhy. Tam do něj v plné rychlosti najel Juan Manuel Correa. Francouz i přes okamžitou lékařskou pomoc svým zraněním záhy podlehl, Correa se s jejich následky potýká dodnes. 

Tichá vzpomínka Pierra Gaslyho na dobrého kamaráda. Foto: AlphaTauri

Vedení okruhu ve Spa-Francorchamps na popud FIA zareagovalo úpravami v kritickém prostoru. Zábrana z pneumatik se dočkala prodloužení a rozšíření ze tří na čtyři řady.

Trať ovšem prodělala i další změny. Posílena byla stará boxová zeď za zatáčkou číslo jedna. Za druhou zatáčkou pak přibyl na vnitřní straně obrubník.

Ředitel podniku Michael Masi varoval v předstihu jezdce, že sportovní komisaři hodlají přísně trestat byť i jen náznak zkracování dráhy přeskakováním obrubníků, zejména v sektorech Raidillon a Rivage a na výjezdu ze šikany před cílem. Hříšník v tréninku i v kvalifikaci přijde bez milosti o čas, v závodě bude po třech prohřešcích čelit penalizaci.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto:Circuit Spa-Francorchamps

Komentáře ke článku