Novinky

  • 01.12.2020 Neutral Haas oznámil, že jeho jezdcem ve F1 v roce 2021 bude Nikita Mazepin

  • 01.12.2020 Neutral Lewis Hamilton byl pozitivně testovaný na COVID-19 a nepojede víkendovou velkou cenu

  • 01.12.2020 Neutral Od dnešního dne je novým šéfem Audi Motorsport Julius Seebach

Facebook Instagram

F1 bude závodit na oválu v Bahrajnu

F1 bude závodit na oválu v Bahrajnu

Jezdci zvládnou jedno kolo za méně než minutu

Velká cena as-Sachíru se pojede na krátké vnější trati bahrajnského mezinárodního okruhu, kterému se přezdívá "ovál", ačkoli mu do tohoto tvaru cosi chybí. VC as-Sachíru se takto odliší od VC Bahrajnu, která se pojede o týden dříve na konfiguraci trati, kterou F1 používala dosud. V kalendáři velkých cen jsou téměř na konci, za nimi následuje pouze VC Abú Zabí.

"S velkou radostí oznamujeme, že Velká cena as-Sachíru využije vnější okruh," oznámil médiím Ross Brawn, výkonný sportovní ředitel F1. "Uvažovali jsme o několika možných konfiguracích a došli jsme k závěru, že vnější okruh bude nejlepší alternativou. Pro týmy to bude nový typ výzvy a fanoušci se mohou těšit na vysoké rychlosti a krátké časy na kolo."

Vnější trať nebyla nikdy využita k závodění na menárodní úrovni, ale má licenci FIA Grade 1. Je dlouhá pouze 3,543 km a hodně rychlá (i proto "ovál"). Podle simulací by vozy F1 na ní mohly pokořit hranici 54 sekund na kolo, ačkoli je o 200 metrů delší než trať v Monaku.

"Ještě jsme si nedělali vlastní simulace, ale 55 sekund na kolo? V kvalifikaci to bude peklo! Hotová noční můra," nechal se slyšet Frédéric Vasseur, šéf Alfy Romeo.

"Pro týmy a jezdce to bude něco nového, asi to bude docela výzva, v sobotu i v neděli," připustil Brawn. "Očekávám víkend nabitý akcí. S časy pod jednu minutu na kolo a 80 koly závodu se na trati bude neustále něco dít. O kolo pomalejší jezdci jistě sehrají roli, což dá příležitosti k předjíždění. Trať může vypadat jednoduše, ale nebude snadné zajet ideální kolo."

V as-Sachíru budou kola ubývat extrémně rychle. foto: Red Bull

zdroj: Originální materiál redakce, titulní foto: Bahrain International Circuit

Komentáře ke článku