Novinky

  • 18.09.2020 Neutral Pole position pro 24 h Le Mans získala posádka Kobajaši / Conway / López v Toyotě

  • 17.09.2020 Neutral Kamuj Kobajaši (Toyota) byl nejrychlejší v první kvalifikaci na 24 h Le Mans

  • 17.09.2020 Neutral Na VC Turecka bylo dosud prodáno 40 000 vstupenek

Facebook Instagram

Pérez v Mugellu na pole position stát nebude

Pérez v Mugellu na pole position stát nebude

Za torpédování Räikkönena dostal mírný trest

Sportovní komisaři prožili v Mugellu vcelku klidný pátek. Okruh starého střihu, na němž ještě asfaltové únikové zóny nevystřídaly kačírek, se totiž sám stará o to, aby si jezdci nezkracovali trať a neprováděli jiná alotria.

Zabývali se pouze jedním vážnějším incidentem. Jeho protagonistou se stal spolu s Kimim Räikkönenem Sergio Pérez, který se tak v úvodu Velké ceny Toskánska znovu ocitl ve středu mediální pozornosti.

Ve druhém tréninku byl pilot Racing Pointu během opouštění boxů týmem včas informován, že zezadu se blíží mnohem rychlejší soupeř. Navíc se v zatáčce číslo 1 objevil modrý praporek. Pérez přesto tvrdil, že o Räikkönenovi neměl potuchy: „Výjezd je tady hodně dlouhý a úzký. Na jeho konci nemáš prakticky žádný prostor včas zareagovat. To snadno může vést k incidentu.“ Stejný názor údajně zastávali i komisaři, když byl k nim předvolán na kobereček, a brali to jako polehčující okolnost. 

Kimi naštěstí zajel nadějný devátý tréninkový čas dříve, než mu Pérez pošramotil auto. Zdroj: Alfa Romeo

Postižený Räikkönen k záležitosti neměl příliš co dodat. „Viděl jsem ho vyjíždět, ale potom se mně ztratil z očí. Byl jsem si víceméně jist, že jsem před ním, jenže… Už jsem v podstatě nemohl nic dělat,“ vysvětloval Iceman, kterého Pérez poslal do hodin.

Mexičan nakonec vyvázl s mírným trestem – v neděli se na roštu posune zpět o jediné místo. „Považujeme penalizaci za přiměřenou, jelikož Pérez odjížděl z boxů a Räikkönen se nacházel ve svém rychlém kole. Proto je Pérez jediným viníkem,“ uvádí se ve zdůvodnění.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Racing Point

Komentáře ke článku