Novinky

  • 25.09.2020 Neutral Stefano Domenicali se od 1. ledna 2021 stává novým šéfem F1

  • 25.09.2020 Good Také ve druhém tréninku na VC Ruska byl nejrychlejší Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 25.09.2020 Good Valtteri Bottas (Mercedes) vyhrál úvodní trénink na VC Ruska v Soči

Facebook Instagram

Verstappen šlápl na plyn a auto přestalo jet

Verstappen šlápl na plyn a auto přestalo jet

Závada ho naštvala mnohem více než kolize

Momentálně toho mám plné zuby a nejraději bych se na všechno vykašlal,“ těmito slovy okomentoval Max Verstappen svůj dnešní výsledek. Velká cena Toskánska pro něj skončila dříve, než začala.

Po startu se propadal dozadu a vzápětí se zapletl do kolize. Ta ovšem Nizozemce vůbec nezajímala a odmítl se zabývat otázkou, kdo ji způsobil: „Nehraje to pro mě žádnou roli. Stejně bych nedojel do cíle.

Klíč ke špatné náladě pilota Red Bull Racingu dlužno hledat jinde. „Už když jsem najížděl na rošt, zjistil jsem, že něco není v pořádku. Auto se nemohlo pořádně rozjet,“ postěžoval si. Technici na voze horečně pracovali a tým vzápětí oznámil, že problém je vyřešen. Nebyl. Varováním mělo být, že v zahřívacím kole se monopost náhle přepnul do nouzového režimu. 

Sotva si Verstappen přilbu nasadil, už ji zase sundaval. Foto: Red Bull

Sice jsem dobře vyrazil, držel jsem se vedle Lewise, jakmile jsem ale dal plný plyn, najednou jsem se ocitl úplně bez výkonu. Navlas stejná věc jako v Monze. Spadl jsem někam doprostřed pole a tam člověk lehko dojde k úhoně,“ vylíčil Verstappen kritické chvíle.

Helmut Marko musel v rozhovoru pro rakouskou televizi ORF přiznat, že příčina defektu je zatím záhadou. „Asi něco s elektronikou,“ konstatoval značně neurčitě. Albonovi přitom jeho red bull fungoval jako švýcarské hodinky a dokonce životnost pneumatik byla u něj lepší než u Mercedesu. Verstappen tak s velkou pravděpodobností mohl bojovat o vítězství. Takto ale jeho ztráta na Hamiltona v průběžné klasifikaci vzrostla na 80 bodů.

Zdroj: Motorsport, ORF, úvodní foto: Red Bull

Komentáře ke článku