Novinky

  • 25.09.2020 Neutral Stefano Domenicali se od 1. ledna 2021 stává novým šéfem F1

  • 25.09.2020 Good Také ve druhém tréninku na VC Ruska byl nejrychlejší Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 25.09.2020 Good Valtteri Bottas (Mercedes) vyhrál úvodní trénink na VC Ruska v Soči

Facebook Instagram

Vettel byl pomalejší než Williams

Vettel byl pomalejší než Williams

Zoufalá přilnavost a kličkující Sainz mu zničili závod

Sebastian Vettel má za sebou další závod k zapomnění. Vyjel si jediný bod v situaci, kdy do cíle dorazilo jen dvanáct aut. A navíc přiznal: „Místy byl Williams rychlejší než my!“ Takto hovoří čtyřnásobný mistr světa a jezdec vysoce prestižní stáje o nejslabším voze v šampionátu...

Jednoduše jsme nevyvinuli žádné obstojné tempo. Dnes bychom nenašli moc soupeřů, pomalejších než my. Jasně bylo vidět, jak strašně nám schází přilnavost k tomu, abychom mohli zaútočit. Samozřejmě bych rád mnohem výrazněji profitoval z chyb jiných a získal víc než bod. Nejvíce jsem ztratil při obou restartech. Následujících pár zatáček bylo pokaždé krutých,“ povzdechl si. 

Rudou epochu by měl Sebastian rád co nejdříve za sebou. Foto: Ferrari

Do maléru se ovšem dostal už krátce po startu velké ceny, který mu jinak vyšel docela dobře: „Ve druhé zatáčce to vypadalo, že Sainz se nemůže rozhodnout, kudy pojede. Zdálo se, že půjde doleva. Takže jsem chtěl doprava. Jenže on najednou znovu změnil směr. V tu ránu jsem se ocitl v sevření a kolizi už nešlo zabránit.

Nezbylo mu, než zamířit na opravu do boxů. Zachránil ho safety car, takže časová ztráta nakonec nebyla tak hrozná.

Ještě osmkrát se bude Vettel trápit v kokpitu nemilovaného monopostu. V Soči dostane po dlouhé době pár nových dílů. „Snad to alespoň trochu pomůže,“ konstatoval rezignovaně.

Zdroj: Motorsport, Ferrari, úvodní foto: Ferrari

Komentáře ke článku