Novinky

  • 05.12.2020 Good Max Verstappen (Red Bull) byl nejrychlejší ve 3. tréninku na VC as-Sachíru

  • 05.12.2020 Good Juki Cunoda (Carlin) vyhrál sobotní závod F2 na okruhu as-Sachír

  • 04.12.2020 Good Také ve 2. tréninku na VC as-Sachíru zvítězil George Russell (Mercedes)

Facebook Instagram

Hinchcliffe střídá u Andrettiho Veache

Hinchcliffe střídá u Andrettiho Veache

Američan už u stáje nebude pokračovat

Stáj Andretti Autosport oznámila, že po třech sezonách ukončí angažmá Zacha Veache v IndyCar Series. Veach je doslova odchovancem Andrettiho týmu, odjel za něj dvě sezony v sérii U. S. F2000, jednu ve Star Mazda Championship a dvě v Indy Lights. Letošní ročník IndyCar už ale se stájí nedokončí, s Andrettim se dohodl na okamžitém ukončení spolupráce.

„Padlo rozhodnutí, že příští rok nebudu závodit ve voze týmu Andretti Autosport s číslem 26. Vzhledem k tomu, že vím, jak je i díky Covidu omezené testování, rozhodl jsem se vzdát se závodní sedačky ve zbytku sezony. Dělám to, abych týmu dal prostor vyzkoušet v rámci příprav na příští sezonu jiné jezdce, a také, abych se mohl soustředit na své možnosti pro rok 2021,“ uvedl Veach.

„Tohle je nejtěžší rozhodnutí, které jsem kdy musel udělat, ale pro mě je závodění o rodině a já věřím, že o ni se máte starat. Andretti Autosport je moje rodina a cítím, že tohle je nejlepší krok, jak jí pomoci. Budu vždy vděčný Michaelovi a týmu za podporu, kterou mi ty roky poskytovali. Nebyl bych tam, kde teď jsem, kdyby nebylo vztahu, který začal už před lety v Road to Indy,“ dodal Veach.

Pětadvacetiletý rodák z Ohia absolvoval v IndyCar 38 závodů, první dva v roce 2017 za týmy Eda Carpentera (v Alabamě) a A. J. Foyta (Indy500), ostatní už za Andrettiho stáj. Osobním maximem jsou čtvrtá místa z Long Beach z roku 2018 a letos z Texasu.

Andretti v pátek oznámil náhradu. Vsadí na Jamese Hinchcliffea. Třiatřicetiletý Kanaďan za stáj odjel v minulosti už tři sezony a také si připsal tři vítězství. Po sezoně 2014 ale odešel, aby zakotvil u stáje Sama Schmidta. Tam o místo přišel před letošní sezonou, když do stáje vstoupil McLaren.

Hinchcliffe za tým odjel už letos tři závody. V plánu jich měl víc, ale jeho program zredukoval koronavirus.

Zach Veach končí u Andrettiho po třech sezonách. Foto: IndyCar

„Asi lépe než kdo jiný vím, jak se Zach teď cítí. Ale musím říct, že vše zvládl nejlépe, jak jen mohl. Znám Zacha coby stájového parťáka, ještě déle jako kolegu a ještě déle jako kamaráda. Je to člověk, kterého respektuji. Vím, že je to bojovník a že bude bojovat, aby se dostal tam, kde chce být,“ řekl Hinchcliffe.

S týmem odjede zbývající tři letošní závody. Samozřejmě by rád u Andrettiho stáje zůstal i v další sezoně, okolo jezdecké sestavy početné skvadry je ale stále spousta neznámých. Marco Andretti a Ryan Hunter-Reay nemají smlouvu na příští sezonu. Hunter-Reay navíc ani sponzora, protože smlouva s logistickou společností DHL také končí po letošní sezoně. Lepší sponzorské krytí by Andretti potřeboval i u vozu Coltona Herty.

V létě se navíc objevily spekulace, že Andretti by mohl angažovat Conora Dalyho, který s týmem vloni absolvoval Indy500. Daly letos jede celou sezonu, netradičně ale střídá dva týmy – na oválech Carlin a na okruzích Ed Carpenter Racing. K Andrettimu by se mohl Daly přesunout i se svým sponzorem, americkým letectvem.

Zdroj: IndyCar, úvodní foto: IndyCar

Komentáře ke článku