Novinky

  • 02.12.2020 Neutral FIA umožní Fernandu Alonsovi účast v testu mladých jezdců

  • 02.12.2020 Good Romain Grosjean byl propuštěn z nemocničního ošetřování

  • 02.12.2020 Neutral Mick Schumacher byl potvrzen jako jezdec týmu Haas pro sezonu 2021

Facebook Instagram

Leclerc je v jiné lize, přiznal Vettel

Leclerc je v jiné lize, přiznal Vettel

Další velké kvalifikační zklamání.

Sebastian Vettel po dalším frustrujícím kvalifikačním výsledku přiznal, že jeho týmový kolega i tento víkend jezdí vyšší ligu. Zatímco on byl nejpomalejším ze všech jezdců ve Q2 a porazil ho i George Russell na williamsu, Charles Leclerc dnes odstartuje ze čtvrté pozice.

"Nejsem jen poražen, jako bych ani nebyl ve stejné lize," řekl Vettel v rozhovoru pro Sky Germany. "Vyzkoušel jsem všechno. I ta kola, se kterými jsem spokojen, byla poměrně pomalá. Nevím, co víc jsem měl udělat."

Vettel přitom možná vůbec nemusel být ve Q2 poslední, kdyby oba stinty neabsolvoval na středně tvrdé směsi pneumatik. Po nezdařeném prvním pokusu jezdec obyčejně sahá po měkčí alternativě.

"Z prvního pokusu ve Q2 jsem vlastně měl dobrý pocit. Jenže při druhém pokusu se mi vůbec neohřály pneumatiky. Hned ve třetí zatáčce jsem zablokoval kolo a už to bylo. Nevím, proč mám takový problém se zahříváním. Pokaždé je to jiné. Jak jsem řekl, první pokus nebyl špatný, měl jsem z něj dobrý pocit. Věřil jsem, že na středních dokážu zajet stejně rychlé kolo jako ve Q1, a to bylo mým cílem. Jenže nakonec to nebylo tak prosté.

Celý víkend bojuji s měkkými pneumatikami. Velmi rychle odcházejí, velmi rychle se mi na nich dělaly puchýře. Střední pneumatiky vydrží déle. V kvalifikaci první kolo na středních vypadalo slibně. Myslel jsem, že to nebude problém, pak jsem ale pneumatiky nedokázal donutit pracovat."

Červené pneumatiky neudrží při životě, žlutým nerozumí. Foto: Ferrari

Zdroj: Sky, úvodní foto: Ferrari

Komentáře ke článku