Novinky

  • 04.12.2020 Good Také ve 2. tréninku na VC as-Sachíru zvítězil George Russell (Mercedes)

  • 04.12.2020 Neutral Padesátiletý Simone Resta, zodpovědný u Ferrari za vývoj šasi, přestupuje k Haasu

  • 04.12.2020 Good George Russell (Mercedes) vyhrál úvodní trénink na VC as-Sachíru

Facebook Instagram

Formuli E lákají k protinožcům

Formuli E lákají k protinožcům

Má se závodit na kultovním okruhu v Adelaide

Tradiční závod australské série Supercars v Adelaide byl pro příští sezonu odřeknut. Z věci se následně stalo na úrovni státu Jižní Austrálie politikum, protože opozice obviňuje tamního premiéra z úmyslného bojkotu Adelaide 500 (oficiálním důvodem je nicméně neschopnost organizátora finančně podnik zabezpečit).

Pro nás je zajímavější, že v takto vzniklých kalných vodách se pokouší lovit jistý Martin Haese, majitel firmy Business SA a především bývalý starosta Adelaide. „Zapomeňte na formuli 1, budoucnost představuje formule E,“ prohlašuje. „S ní přijdou kvalitní motorsport, technologie, obnovitelné zdroje energie a vzrušující zábava.“ 

V Adelaide se v období 1985 až 1995 konala VC Austrálie F1. Foto: McLaren

Záměr uspořádat ePrix u protinožců nenarazil na odpor ani u vedení šampionátu, zvláště když Haese tvrdí, že místní podnikatelské kruhy jsou projektu nakloněny a ochotně sáhnou do svých peněženek.

Na australském trhu vzrůstá poptávka po elektromobilitě,“ připomíná výkonný ředitel formule E Alberto Longo. „Jednáme se zájemci po celém světě a také v asijsko-australském regionu, který je pro nás velmi zajímavý. Patří do něj rovněž Adelaide, mající v automobilovém sportu velkou historii.

Nejslavnější etapu zažíval okruh v tomto městě v letech 1985 až 1995, kdy se na něm konala VC Austrálie F1. Seriál Supercars zde hostoval od sezony 1999.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: FIA Formula E

Komentáře ke článku