Novinky

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

  • 28.03.2024 Good Z Güntera Steinera je ambasador VC Miami.

Facebook Instagram

Na Interlagosu až do roku 2025?

Na Interlagosu až do roku 2025?

Rio ještě nehází flintu do žita

Úřady São Paula avizují, že Velká cena Brazílie zůstane na okruhu Josého Carlose Paceho, známějším pod jménem Interlagos, minimálně do roku 2025. Smlouva prý bude podepsána brzy. Závod v roce 2021 byl zařazen i do provizorního kalendáře velkých cen, k jeho vzdálenější budoucnosti se ale představitelé F1 zatím nevyjádřili.

"Je mi ctí oznámit, že F1 prodloužila kontrakt na Velkou cenu Brazílie do roku 2025," prohlásil s předstihem João Doria, guvernér São Paula. "Trať Interlagos byla potvrzena na dalších pět let. Smlouva bude podepsána primátorem Brunem Covasem a Liberty Media, společností vlastnící práva na F1."

"Příprava smlouvy je v závěrečné fázi a bude podepsána v nejbližších dnech," dodává Covas. "Příští rok, 14. listopadu, budeme mít Velkou cenu v São Paulu. Smlouva je na pět let a může být prodloužena o dalších pět, do roku 2030."

Původně byl oznámen přesun VC Brazílie do Rio de Janeira. Beztak časově ambiciózní plán však zbrzdily protesty proti plánovanému odlesnění území, na němž měl okruh vyrůst. Změnil se také postoj regionu a města São Paulo, které v posledních letech tvrdily, že už nechtějí pořadateli velké ceny finančně pomáhat.

Rio však odmítá přiznat porážku a hledá alternativní lokalitu.

"Našlo se pět lokalit, kde by se potenciálně dal postavit závodní okruh. Všechny na západ od centra Ria," informuje brazilská televize Globo.

Populární Interlagos zůstává součástí kalendáře velkých cen. Foto: Haas

Zdroj: Motorsport, Globo, úvodní foto: São Paulo