Novinky

  • 19.01.2021 Neutral Monacký autoklub popřel zvěsti o zrušení letošní velké ceny F1 v knížectví

  • 18.01.2021 Neutral Valtteri Bottas obsadil šesté místo ve finské Arctic Rally

  • 17.01.2021 Neutral Davide Brivio byl jmenován závodním ředitelem týmu Alpine ve F1

Facebook Instagram

Macíkova posádka bude na Dakaru pod drobnohledem

Macíkova posádka bude na Dakaru pod drobnohledem

Už příští týden tým nalodí v Marseille veškerou techniku

Posádka Big Shock Racingu ve složení Martin Macík mladší, František Tomášek a David Švanda nastoupí do nadcházející Rallye Dakar s prioritním statusem.

Žádné zvláštní výhody ji z toho však nekynou, naopak bude přísněji sledována kamerami v kabině nebo elektronickým roadbookem. „Hlavně na něj jsem zvědavý, zatím jsem ho viděl jen na obrázku a mám pár otazníků. Papírovou verzi jsem mohl mít v ruce, teď bude napevno přidělaný. Chci věřit, že do něj dobře uvidím, i když zrovna poletíme vzduchem,“ prohlásil navigátor Tomášek.

Včera odtajněná trasa, dlouhá 4767 kilometrů a čítající 12 etap, vede zčásti místy, která už závodníci znají z předchozího ročníku. Tentokrát je ovšem absolvují v protisměru. 

Závodní kamion již příští týden odpluje do Saúdské Arábie. Foto: Big Shock Racing

Trať vypadá dobře. My si nejvíc přejeme, aby byla náročná, abychom se dočkali Dakaru drsného technicky, fyzicky i navigačně. Užíváme si, když je takový, jaký má být,“ zdůraznil Macík.

Kamion má za sebou závěrečnou testovací jízdu a také prohlídku v STK. V Saúdské Arábii ponese startovní číslo 503. Doprovod zajistí trucky MAN a čerstvě pořízený Liaz, připraven je rovněž pro potřeby členů týmu určený „bydlík“.

Již v pondělí se celý konvoj vydá do přístavu v Marseille, kde proběhne nalodění na transportní plavidlo, směřující do Džiddy.

Zdroj: Big Shock Racing, úvodní foto: Big Shock Racing

Komentáře ke článku