Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Daruvalovi dodalo první pódium sebedůvěru

Daruvalovi dodalo první pódium sebedůvěru

V závěru byl hodně agresivní

Sobotní závod formule 2 v Bahrajnu přinesl Jehanu Daruvalovi zisk premiérového pódiového umístění ve formuli 2. Indický jezdec dorazil do cíle po startu z osmého místa jako třetí.

„Znamená to pro mě hodně, zkrátka mi to vrací zpátky víru, že mohu bojovat na špici startovního pole. Celý loňský rok jsem závodil na čelních pozicích (skončil celkově třetí ve FIA F3 – pozn. red.) a na začátku této sezony to byl trochu boj. Během posledních pár podniků se to všechno dalo dohromady a v posledních šesti nebo sedmi závodech jsem konečně měl dobré starty. To v prvních šesti nebo osmi podnicích představovalo můj hlavní problém,“ řekl Daruvala po skončení závodu.

„Kvalifikoval jsem se v první šestce a ještě před první zatáčkou jsem se nacházel mimo nejlepší desítku (v předchozích závodech – pozn. red.). Mezi závody jsem na tom pracoval a nyní to konečně začíná fungovat. Dělá to velký rozdíl, protože pokud získáte dvě nebo tři pozice, má to hodnotu čtyř nebo pěti sekund,“ dodal.

Před hlavním bahrajnským závodem bylo Daruvalovým nejlepším letošním výsledkem čtvrté místo ze sprintu prvního z dvojice podniků v Silverstone. Foto: Carlin

Třetí pozici v sobotním bahrajnském klání musel Daruvala bránit do samotného závěru. Brousil si na ní totiž zuby Mick Schumacher, který na rozdíl od na tvrdých pneumatikách jedoucího Daruvaly měl nazutou střední směs.

„Na konci to bylo opravdu těsné. Upřímně jsem ale to pódium chtěl, protože jsem v tomto roce ještě žádné nezískal. V této fázi sezony může (Mick Schumacher – pozn. red.) ztratit mnohem více než já, takže jsem byl co nejagresivnější. Vzájemně jsme si nechávali dostatek prostoru pro předjetí. Věděl jsem, že když pár kol vydržím, v závěru se také začne trápit, protože byl na střední směsi. Doufal jsem, že jeho tempo začne uvadat.

Je to dobrý pocit. V posledních pár podnicích jste mohli vidět můj pokrok. Soči bylo velkým krokem vpřed. Je to dobré. Abych shrnul závod, podobně jako Callum (Ilott – pozn. red.) jsem se na střední směsi v porovnání s jezdci jedoucími na tvrdé trápil. Jakmile jsem ale nazul tvrdou směs, jel jsem svůj vlastní závod a na konci to dopadlo dost dobře.“

Indický závodník vystoupil v závodě „druhé ligy“ na stupně vítězů po jedenácti letech. Před Daruvalou byl posledním Indem, kterému se podařilo dojet mezi nejlepší trojicí, Karun Čandhok, pozdější pilot stájí HRT (2010) a Lotus (2011) ve formuli 1. Ten získal během svého působení v GP2 (předchůdce dnešní F2) celkem pět pódií včetně dvou vítězství. To poslední se datuje ke sprintovému závodu v Silverstone z roku 2009, v němž skončil třetí.

Zdroj: Formula Scout, úvodní foto: FIA F2