Novinky

  • 28.01.2021 Bad Ve věku 60 let zemřel bývalý pilot F1 a majitel závodního týmu Adrian Campos

  • 25.01.2021 Bad Šéf týmu Mercedes ve F1 Toto Wolff byl pozitivně testován na koronavirus

  • 24.01.2021 Neutral Šestnáctiletá Maya Weugová se stala první ženou, přijatou do juniorského programu Ferrari

Facebook Instagram

Duvala formule E nebavila

Duvala formule E nebavila

Její současní jezdci podle něj nejsou upřímní

Loica Duvala jsme mohli ve formuli E vídat během úvodních třech sezon této série. Francouz hájil barvy stáje Dragon. Z hlediska celkového umístění v šampionátu pro něj byla nejúspěšnější sezona 2015/2016, kdy skončil na osmé příčce. Svých nejlepších výsledků v závodě ale dosáhl při premiérovém ročníku 2014/2015. V Berlíně a také v závěrečném závodě sezony v Londýně tehdy obsadil třetí místo.

Nyní ale přiznal, že si závodění s elektrickým monopostem příliš neužíval. „Nemám rád formuli E, protože ta auta podle mě nejsou rychlá. Rád bych řekl, že se mi líbí místa, na kterých se tyto závody konají, a také formát této série. Rád závodím ve městech. Pár let jsem ale mohl ve formuli E jezdit a jako pilot si to za volantem neužíváte tolik jako u jiných vozů s vyšším výkonem a s větší přilnavostí,“ uvedl Duval pro Motorsport.

„Když kterýkoli z jezdců dnes řekne, že je jízda s formulí E skvělá, tvrdí to proto, že v tomto šampionátu závodí a dostává za to zaplaceno. Pochopitelně tedy nemůže jít proti němu. Je ale jasné, že to není tak příjemné jako vozy LMP, DTM nebo Super GT,“ dodal.

Loic Duval v dobách, kdy ještě závodil ve formuli E. Foto: FIA Formula E

Jak se závody vozů specifikace LMP, tak s DTM i Super GT má Duval zkušenosti. Z jeho účinkování v prototypech stojí za zmínku celkové prvenství ve WEC a vítězství ve 24 hodinách Le Mans s továrním týmem Audi z v roce 2013. V Super GT se stal v sezoně 2010 šampionem kategorie GT500.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Audi

Komentáře ke článku