Novinky

  • 15.02.2021 Neutral Stáje Red Bullu ve F1 oficiálně potvrdily, že po roce 2022 budou pokračovat s motory Honda

  • 12.02.2021 Bad Fernando Alonso se zranil během cyklistického tréninku ve Švýcarsku

  • 11.02.2021 Bad Ferrari zrušilo veškeré plány na svůj vstup do seriálu IndyCar

Facebook Instagram

Formule E se nejspíše uchýlí na autodrom

Formule E se nejspíše uchýlí na autodrom

Vhodným kandidátem se jeví Valencie

Kalendář formule E pro sezonu 2021 je nadále velkým otazníkem. Pořád platí, že jediným potvrzeným podnikem je dvojzávod v saúdskoarabském Rijádu na sklonku února.

Co ale dál? Problémem šampionátu za současné pandemické situace je jeho orientace na pořádání akcí v centrech velkých měst. Zatímco na autodromech lze do značné míry vytvořit jako ochranu před šířením koronaviru onu kýženou „sociální bublinu“, zde je to prakticky neuskutečnitelné.

Vedení seriálu proto již koncem minulého roku začalo připravovat nouzový plán. Počítalo se s tím, že zrušená klání nahradí několik závodů na jediném okruhu, konkrétně v britském Silverstone. Šlo by vlastně o stejný postup, který byl použit loni v létě v Berlíně. 

Vedle testování budou formule E ve Valencii letos nejspíše také závodit. Ovšem tribuny zůstanou pravděpodobně i nadále prázdné. Foto: FIA Formula E

Jenže čáru přes rozpočet udělal výskyt nakažlivější podoby nemoci Covid-19 ve Spojeném království. Nyní vše nasvědčuje tomu, že úlohy permanentního náhradníka se ujme Valencie.

Sáhli bychom k tomu opravdu jen v nejnutnějším případě,“ snaží se udržet plamínek naděje závodní ředitel formule E Alberto Longo v rozhovoru pro The Race. „Chceme se samozřejmě držet naší filozofie, musíme však brát v úvahu, co se děje kolem nás. Valencie je z tohoto pohledu ideální lokalitou.

Trať, pojmenovaná po motocyklovém závodníkovi Ricardu Tormovi, je totiž týmům důvěrně známá z předsezonního testování. Mají tudíž k dispozici i potřebná data. Navíc zázemí okruhu slouží formuli E jako logistická základna.

Prozatím se údajně zvažují pro Valencii dva termíny – 10. a 24. dubna. V nich se původně mělo jet v Římě a Paříži.

Zdroj: The Race, úvodní foto: FIA Formula E

Komentáře ke článku