Novinky

  • 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

  • 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

  • 12.02.2024 Good Aston Martin představil vůz pro rok 2024.

Facebook Instagram

Mičánek Motorsport dál pokračuje s lamby

Mičánek Motorsport dál pokračuje s lamby

Pro automobilku také zkouší nové díly

Dva momenty byly opravdu těžké. Prvním se stal jarní lockdown, kdy nikdo nevěděl, co bude. Zastihlo nás to uprostřed přípravy a najednou se všechno zastavilo. A potom celý ten podzimní „sprint“,“ zhodnotil uplynulou sezonu šéf týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra Jiří Mičánek mladší.

Jeho pozornost se však už upírá hlavně k letošní účasti v seriálu Lamborghini SuperTrofeo. „Management a zázemí zůstávají stejné. S jezdci stále jednáme. Počítám, že pojedeme ve stejné sestavě jako v roce 2020, ale ještě to není uzavřené,“ prozradil Mičánek. „Jedno auto bychom chtěli mít ve třídě Pro-AM a stanovili jsme si cíl útočit na bednu.“ 

Jiří Mičánek mladší doufá, že se letos také on sám sveze. Foto: Buggyra

Mičánek na značkovém poháru italské automobilky oceňuje především vyrovnanost konkurence: „Jsou stanoveny parametry jako hmotnost, výška, maximální odklon kol, je regulovaný počet sad pneumatik. Získat v tomto systému pravidel nějakou výhodu je opravdu především o umění pracovat s daty. Samozřejmě také o pilotovi.

Kromě Lamborghini SuperTrofeo se stáj představí v nekolidujících termínech také v mistrovství FIA zóny střední Evropy. Lamba, která v těchto podnicích zároveň pro závodní oddělení továrny testují nové díly, se objeví ve sprintech i vytrvalostních kláních.

Zdroj: Buggyra, úvodní foto: Buggyra