Novinky

  • 15.02.2021 Neutral Stáje Red Bullu ve F1 oficiálně potvrdily, že po roce 2022 budou pokračovat s motory Honda

  • 12.02.2021 Bad Fernando Alonso se zranil během cyklistického tréninku ve Švýcarsku

  • 11.02.2021 Bad Ferrari zrušilo veškeré plány na svůj vstup do seriálu IndyCar

Facebook Instagram

Mičánek Motorsport dál pokračuje s lamby

Mičánek Motorsport dál pokračuje s lamby

Pro automobilku také zkouší nové díly

Dva momenty byly opravdu těžké. Prvním se stal jarní lockdown, kdy nikdo nevěděl, co bude. Zastihlo nás to uprostřed přípravy a najednou se všechno zastavilo. A potom celý ten podzimní „sprint“,“ zhodnotil uplynulou sezonu šéf týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra Jiří Mičánek mladší.

Jeho pozornost se však už upírá hlavně k letošní účasti v seriálu Lamborghini SuperTrofeo. „Management a zázemí zůstávají stejné. S jezdci stále jednáme. Počítám, že pojedeme ve stejné sestavě jako v roce 2020, ale ještě to není uzavřené,“ prozradil Mičánek. „Jedno auto bychom chtěli mít ve třídě Pro-AM a stanovili jsme si cíl útočit na bednu.“ 

Jiří Mičánek mladší doufá, že se letos také on sám sveze. Foto: Buggyra

Mičánek na značkovém poháru italské automobilky oceňuje především vyrovnanost konkurence: „Jsou stanoveny parametry jako hmotnost, výška, maximální odklon kol, je regulovaný počet sad pneumatik. Získat v tomto systému pravidel nějakou výhodu je opravdu především o umění pracovat s daty. Samozřejmě také o pilotovi.

Kromě Lamborghini SuperTrofeo se stáj představí v nekolidujících termínech také v mistrovství FIA zóny střední Evropy. Lamba, která v těchto podnicích zároveň pro závodní oddělení továrny testují nové díly, se objeví ve sprintech i vytrvalostních kláních.

Zdroj: Buggyra, úvodní foto: Buggyra

Komentáře ke článku