Novinky

  • 20.06.2021 Neutral Alex Palou vyhrál závod IndyCar na trati Road America ve Wisconsinu

  • 20.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Francie F1 v Le Castelletu

  • 19.06.2021 Good Pole position pro VC Francie F1 získal Max Verstappen (Red Bull)

Facebook Instagram

Red Bull je teď rychlejší, tvrdí Mercedes

Red Bull je teď rychlejší, tvrdí Mercedes

Uvidíme vyrovnaný boj o titul?

U Mercedesu nepanuje po předsezonních testech spokojenost. Ano, v předchozích letech jsme občas viděli, že se tým úřadujících šampionů snaží schovávat a neláká na sebe příliš mnoho pozornosti. Tento rok se ale analytici shodují, že W12 je hodně nervózní v zatáčkách a jezdcům se nedaří vůz nastavit neutrálně. Může to být hra, může to být problém, který bude mít Mercedes pouze na okruzích podobných Sachíru, ale může to být způsobeno i experimentem s tvarovanými boky podlahy nebo ztrátou zakázaného systému DAS v kombinaci s délkou vozu, kterou Mercedes již léta vyčnívá z průměru, a která může být nevýhodou v pomalejších i středně rychlých zatáčkách.

"V poslední den jsme měli dobrou spolehlivost a stihli jsme všechno, co jsme měli naplánované," řekl po třech dnech testování Andrew Shovlin, hlavní traťový inženýr. "Valtteri dopoledne pracoval na závodním nastavení, Lewis odpoledne kromě delších stintů stihl i na kvalifikační věci.

S vybalancováním natankovaného vozu jsme už byli spokojenější. Byl předvídatelnější, ačkoli z dat nasbíraných v uplynulých dnech je zřejmé, že nejsme tak rychlí jako Red Bull. Data z jízdy s prázdnější nádrží nás matou. Není vidět takové zlepšení, jaké by mělo být. V neděli příliš mnoho vozů zajelo lépe než my. Ne poprvé nejsme v zimních testech nejrychlejší, jenže tento rok budeme mít na zlepšení vozu méně času než v minulých letech."

Může Hamilton nervozitu za volantem pouze předstírat? Foto: Mercedes

Lewis Hamilton samozřejmě sledoval rychlost Red Bullu, který má letos největší šanci sesadit Mercedes z trůnu, ale vyzdvihl i rychlost vozů McLarenu a Alpine. To bylo ještě předtím, než Juki Cunoda včera v závěru posledního dne testování zajel velmi rychlé kolo ve svém AlphaTauri.

Zdroj: RaceFans, úvodní foto: Mercedes

Komentáře ke článku