Novinky

  • 14.05.2021 Bad Závod IndyCar v Torontu (9.-11.6.) se kvůli covidu letos nepojede

  • 12.05.2021 Neutral Na startu Indy 500 bude devět vítězů z předchozích let

  • 09.05.2021 Good VC Španělska F1 vyhrál Lewis Hamilton (Mercedes)

Facebook Instagram

Alpine očekává mnohem lepší víkend

Alpine očekává mnohem lepší víkend

Za slabou rychlost viní bahrajnské horko.

Pro nový tým Alpine byla jeho první velká cena zklamáním. Na nule na jeho bodovém kontě má podíl obal od sendviče, který přehřál brzdy Fernandu Alonsovi, i Sebastian Vettel, který narazil do Estebana Ocona, ale oba vozy beztak bojovali pouze na hranici první desítky, ne proti McLarenu a Ferrari. Tým však doufá, že v chladnějším počasí bude konkurenceschopnější.

"Pravdou je, že v teplejším počasí jsme s vozem méně spokojeni," prozradil ředitel týmu, Marcin Budkowski. "Například i ve třetím tréninku jsme se dost trápili, ale ve večerním druhém tréninku, jakož i v kvalifikaci, byla rychlost lepší. Bylo tam extrémní horko, větší než během testů. Na začátku třetího tréninku jsem seděl na boxové zídce a bylo tam 38°C, takže trať mohla mít tak 48°C. Během testování nebylo až tak horko.

Samozřejmě, podmínky byly stejné pro všechny, ale tak extrémní podmínky nesednou každému vozu stejně. Dost nás to vystrašilo, konkurenceschopnost nebyla dobrá, ale už se těšíme na normálnější podmínky. Myslím, že potřebujeme najít dvě-tři desetinky, pak budeme na jedné úrovni s týmy, se kterými chceme soupeřit."

Alpine věří, že v Imole bude bojovat s McLarenem a Ferrari. Foto: Alpine

Ale Budkowski si uvědomuje, že jeho tým musí tuto slabinu svého vozu rychle odstranit, jelikož evropské léto není daleko. Přitom vůbec neprozradil, která část vozu A521 měla problém. Podezřívat můžeme chlazení motoru, které je netradičně umístěno nad ním, kvůli čemuž je vrchní část krytu motoru mnohem masivnější než u konkurence. Také se ale mohly prostě přehřívat nové pneumatiky Pirelli.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Alpine

Komentáře ke článku