Novinky

  • 16.09.2021 Neutral Aston Martin pro příští sezonu F1 potvrdil Lance Strolla a Sebastiana Vettela

  • 08.09.2021 Neutral Robert Kubica zastoupí Kimiho Räikkönena v Alfě Romeo i ve VC Itálie

  • 08.09.2021 Good Alexander Albon bude od příští sezóny jezdit za tým Williams.

Facebook Instagram

Mičánek Motorsport čeká boj na dvou frontách

Mičánek Motorsport čeká boj na dvou frontách

Pojede značkový pohár Lamborghini i cesťáky

Tento víkend odstartuje naostro sezona pro brněnský Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Prioritou pro něj zůstává i nadále účast v Lamborghini Super Trofeo.

Do značkového poháru, který začne v italské Monze a pokračuje pak v Le Castelletu, Zandvoortu, Spa-Francorchampsu, Nürburgringu a Misanu, stáj nasazuje dva speciály Lamborghini Huracán. V prvním, přihlášeném do prestižní třídy Pro-AM, se budou střídat Bronislav Formánek s Josefem Zárubou, který definitivně nahradil Jakuba Knolla. Druhá posádka ve složení Libor Dvořáček a Kurt Wagner si bohužel dá v úvodním klání kvůli zranění obou pilotů pauzu.

Jdeme do toho s cílem vozit ze závodů trofeje. To je naše meta a tomu jsme přizpůsobili i celou zimní přípravu. Přes omezení spojená s covidem jsme absolvovali několik testovacích dnů, během kterých jsme vyzkoušeli různá nastavení a posbírali spoustu dat. Výsledky zatím vypadají velmi slibně,“ uvedl týmový manažer Jiří Mičánek mladší. On sám osedlá spolu s Formánkem třetí Huracán, určený pro okruhové podniky středoevropské zóny FIA.

Mičánek Motorsport pokračuje také v aktivitách v seriálu TCR Eastern Europe, určeném pro cestovní automobily. S Cuprou Leon TCR se v něm na loňské úspěchy pokusí navázat Michal Makeš. Svoje ambice naznačí v závěru tohoto týdne na Hungaroringu, kde šampionát začíná.

Zdroj: Buggyra, úvodní foto: Buggyra