Novinky

  • 20.06.2021 Neutral Alex Palou vyhrál závod IndyCar na trati Road America ve Wisconsinu

  • 20.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Francie F1 v Le Castelletu

  • 19.06.2021 Good Pole position pro VC Francie F1 získal Max Verstappen (Red Bull)

Facebook Instagram

Co se Leclerc naučil od Vettela?

Co se Leclerc naučil od Vettela?

Puntičkáři jsou rychlejší.

Charles Leclerc prozradil, v čem se snaží napodobovat svého bývalého týmového kolegu, čímž zároveň poukázal na jeden z dominantních rysů povahy Sebastiana Vettela.

"Všechno analyzoval. To je něco, co jsem se od něj přiučil,“ řekl monacký závodník v rozhovoru pro italskou odnož webu Motorsport. "Uvědomil jsem si, že důslednost v některých malých věcech mu nakonec přináší velkou výhodu v závodě. Dost mě překvapilo, že to takto funguje. Kromě toho je Seb prostě velmi milý člověk a nejednou mě dostal svou přímočarostí."

Vettel z Ferrari odešel možná i proto, že po letech v italském týmu bez mistrovského titulu začal být netrpělivý, a ne vždy se vyhnul kritice týmu. Mladý Leclerc má dost času a ví, že musí být trpělivý.

"Jezdec F1 musí mít trpělivost a je dobře, že jsem se už naučil být trpělivý. Před lety jsem nebyl trpělivý, nebo příliš málo trpělivý. Když tým kvůli technice ztratí kontakt se špičkou, je předem jasné, že se na své staré místo nevrátí ze dne na den. Potrvá to. A jezdec musí být během tohoto období trpělivý, protože hněvem a netrpělivostí beztak nic nezlepší. Myslím, že mohu říct, že jsem po této stránce hodně vyrostl, ačkoli se samozřejmě nemohu dočkat dne, kdy budu opět moci bojovat o první místo. Jezdec vždy chce v první řadě vyhrávat."

Na trati měli nejednu kolizi, ale mimo ní se Leclerc od kolegy hodně naučil. Foto: Ferrari

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Ferrari

Komentáře ke článku