Novinky

  • 20.06.2021 Neutral Alex Palou vyhrál závod IndyCar na trati Road America ve Wisconsinu

  • 20.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Francie F1 v Le Castelletu

  • 19.06.2021 Good Pole position pro VC Francie F1 získal Max Verstappen (Red Bull)

Facebook Instagram

Alguersuari se vrací k závodění

Alguersuari se vrací k závodění

Zúčastní se motokárového mistrovství světa

Bývalý pilot formule 1 Jaime Alguersuari si po šesti letech znovu zazávodí. Pro svůj návrat do světa motorsportu si Španěl vybral motokárovou scénu. V září se chce zúčastnit Mistrovství světa FIA ve švédském Kristianstadu, kde má v plánu nastoupit v kategorii KZ.

„Testoval jsem motokáry a dalo mi to takový pocit, který jsem už hodně dlouho neměl. Když jsem začínal, závodil jsem čistě z lásky k motorsportu a pod helmou jsem se usmíval. A když jsem se nyní s motokárou svezl znovu, cítil jsem to samé. Říkal jsem si tedy, proč bych se neměl vrátit, když jsem konkurenceschopný a měl jsem při tom pocit, že mám znovu inspiraci do života. Když jsem skončil ve formuli 1, tak jsem se hodně trápil. Nechtěl jsem o motorsportu ani slyšet, protože to (konec ve F1 – pozn. red.) bylo těžké přijmout. Nyní už jsem se ale přes to přenesl a čas to zahojil,“ říká Alguersuari.

Jestli se Alguersuari vrátí k závodění natrvalo nebo zůstane jenom u startu ve Švédsku, se rodák z Barcelony teprve rozhodne: „Pokud nebudu tam, kde očekávám, to znamená mezi nejlepšími deseti, tak žádný větší návrat chystat nebudu. Cítím, že mám rychlost a všechny ty pocity, díky kterým jsem se dříve zdokonaloval. Kdybych to tak necítil, tak se vůbec nevracím,“ dodal jednatřicetiletý závodník, který se motokárového mistrovství světa účastnil v kategorii KZ již v roce 2013 a obsadil v něm devátou příčku.

Ve formuli 1 jsme mohli Alguersuariho vídat v letech 2009-2011 u stáje Toro Rosso (dnešní AlphaTauri). Za tu dobu si připsal celkem 31 bodů. Nejlepšího celkového umístění v šampionátu dosáhl v roce 2011, kdy skončil čtrnáctý. Jeho nejlepším výsledkem v závodě bylo sedmé místo. Na něm dojel dvakrát, poprvé ve Velké ceně Itálie 2011 a poté ještě ve Velké ceně Koreje téhož roku. Při své premiéře ve Velké ceně Maďarska 2009 se stal ve věku 19 let a 125 dní nejmladším pilotem v historii, který se zúčastnil velké ceny. Od té doby ho ale již v této statistice překonali Max Verstappen (17 let a 166 dní), Lance Stroll (18 let a 148 dní) a Lando Norris (19 let a 124 dní).

Jaime Alguersuari odjel ve formuli 1 46 závodů. Foto: AlphaTauri

 

Za zmínku stojí z Alguersuariho kariéry také tituly ze zimní série italského šampionátu formule Renault 2.0 (2006) a z britské F3 (2008). Vidět jsme ho mohli také ve formuli E. V barvách Virginu účinkoval v ročníku 2014/2015, ve vůbec první sezoně elektrické série. V roce 2015 se rozhodl ve věku 25 let se závoděním skončit. Poté se pod pseudonymem Squire věnoval kariéře diskžokeje.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: AlphaTauri

Komentáře ke článku