Novinky

  • 12.01.2023 Neutral Vettel po 10 letech a 150 kilometrech prodává Nissan GT-R.

  • 11.01.2023 Good Sebastián Montoya se stal členem juniorky týmu Red Bull.

  • 09.01.2023 Good Dnes se ujímá funkce šéfa Scuderia Ferrari Frédéric Vasseur.

Facebook Instagram

Závody IndyCar půjde sledovat v Česku a na Slovensku

Závody IndyCar půjde sledovat v Česku a na Slovensku

Práva koupila streamovací služba DAZN

Skvělá zpráva přišla pro fanoušky v České republice a na Slovensku jen pár hodin před startem letošního ročníku IndyCar Series. IndyCar ve čtvrtek aktualizovala seznam zahraničních vysílatelů a nově se mezi zeměmi, kde je možné závody legálně sledovat, objevily i Česká republika a Slovensko!

Práva získala globální streamovací služba DAZN. Potvrzuje to i tisková zpráva, kterou streamovací služba vydala ve čtvrtek odpoledne. Mezi 61 zeměmi Česko i Slovensko figurují. V kalendáři na stránkách streamovací služby ještě nedělní závod v Alabamě není zařazen, podle pracovníků technické podpory DAZN by se tak mělo stát v nadcházejících dnech.

Titul v IndyCar bude letos obhajovat Scott Dixon. Foto: IndyCar

DAZN má vysílat přímé přenosy ze všech závodů a oba dva dny kvalifikace na Indy500. Streamovací služba je dostupná přes webové rozhraní (Dazn.com) a také přes aplikace pro iOS a Android, pro chytré televize (Android TV, Apple TV, Google Chromecast, LG Smart TV, Panasonic Smart TV, Samsung Smart TV, Sony Smart TV) a pro herní konzole (Xbox One, Xbox Series X, Playstation 4 a 5).

DAZN vznikl v létě 2016, na náš trh vstoupila služba vloni v prosinci. Na nových trzích je dostupná za zaváděcí cenu, v případě Česka je to za 39 korun měsíčně! Nabízí především box, kromě přímých přenosů a záznamů také vyrábí vlastní pořady a dokumenty. Má také sekci věnující se e-sportům.

Pokud jde o další evropské země, v Německu, Rakousku a ve Švýcarsku získala práva televize Sport 1, většina závodů ale poběží na streamingové službě Sport1+. V Polsku získal práva Eurosport, v Maďarsku stanice Arena 4.

Zdroj: originální materiál redakce, úvodní foto: IndyCar