Novinky

  • 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

  • 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

  • 12.02.2024 Good Aston Martin představil vůz pro rok 2024.

Facebook Instagram

Power prodloužil smlouvu s týmem Penske o dva roky

Power prodloužil smlouvu s týmem Penske o dva roky

Bez delší smlouvy tak zůstává jen Pagenaud

Australan Will Power na startu letošního ročníku podepsal nový kontrakt s týmem Penske na příští dvě sezony, tedy do konce roku 2023. Stáj a jezdec to oznámili během uplynulého závodního víkendu v St. Petersburgu. Power pro tým závodí od roku 2009, největšími společnými úspěchy jsou titul v roce 2014 a vítězství v Indy500 v roce 2018.

„Je to fantastické, jsem rád, že jsem součástí tohoto týmu. Byli ke mně velmi loajální. Je to prostě skvělý být součástí takovéto fantastické organizace se skvělými sponzory, jakými jsou Verizon a Chevrolet,“ řekl Power po sobotní kvalifikaci.

K týmu přišel v roce 2009, když tým KV Racing přišel v souvislosti se zrušeným závodem v Surfers Paradise o příspěvky australských sponzorů. Volného Powera Penske angažoval jako záskok, když bylo zjevné, že kvůli obžalobě z daňových úniků nestihne Hélio Castroneves začátek sezony. Castroneves dorazil hned po zprošťujícím verdiktu na druhý závod ročníku do Long Beach, tým měl ale pro Powera připravený náhradní monopost, se kterým získal pole position a celkově skončil druhý. Power pak měl odjet ještě vybrané závody sezony, v Sonomě si ale při nehodě poranil páteř.

Vrátil se už jako plnohodnotný pilot týmu a to vítězstvím v Sao Paulu na začátku nadcházející sezony. V té mířil k titulu, než o něj v závěrečném závodě na oválu v Homesteadu přišel. To samé se opakovalo ještě další dva ročníky. Smůlu konečně prolomil v roce 2014.

 Kontrakt letos končí Simonu Pagenaudovi. Prodlouží mu ho tým? Foto: IndyCar

I když v posledních letech už nepředvádí takové výkony jako v prvních sezonách u týmu Penske, přesto mu stáj prodloužila kontrakt. O jeho budoucnosti se přitom v padoku IndyCar hlasitě spekulovalo. Tým se netají tím, že nasazovat čtyři vozy nepovažuje za ideální, přesně k tomu ale letos došlo, když se z Austrálie přesunul do IndyCar šampion SuperCars Scott McLaughlin.

Z tria Newgarden – Power – Pagenaud měl první jmenovaný před sezonou jako jediný víceletý kontrakt, navíc z posledních čtyř sezon dvě vyhrál a v rovných 30 letech je z celého tria nejmladší. Otazník tak teď visí nad budoucností šestatřicetiletého Pagenauda. Ten je u týmu od roku 2015, v další sezoně získal titul, dvakrát skončil v šampionátu druhý. Ale vloni i přes dobrý start do sezony z toho bylo až osmé místo. Na druhou stranu, když byl Pagenaud naposledy v situaci, že mu po sezoně končila smlouva a po nepovedeném ročníku se spekulovalo o jeho budoucnosti, odpověděl na to vítězstvím v pětistovce v Indianapolisu.