Novinky

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

  • 28.03.2024 Good Z Güntera Steinera je ambasador VC Miami.

Facebook Instagram

Räikkönena kritizoval i vlastní syn

Räikkönena kritizoval i vlastní syn

Proč se nedíval před sebe?

Kimi Räikkönen před týdnem vypadl z VC Portugalska nejhorším možným způsobem, nárazem do vozu týmového kolegy. Naštěstí, Antonio Giovinazzi mohl v závodě pokračovat. Räikkönenův závod trval pouze dvě kola. Za kolizí uprostřed rovinky bylo hraní si s páčkami na volantu.

"Co k tomu říct, byla to moje chyba. Kontroloval jsem něco na volantu. Přepínal a tak... Měl jsem špatný výjezd z poslední zatáčky a začal jsem dělat kontrolu a nechtěně jsem do něj najel. Evidentně moje chyba."

Na Finovu obranu lze říct pouze, že k "urgentní" úpravě byl vyzván svým závodním inženýrem. To ho však nezachránilo před kritikou z řad vlastní rodiny. Jeho syn, který má také rád motory, nechápal, proč se tatínek nedrží vlastní rady.

"Syn mi doma řekl: "Vždycky mi říkáš, abych se díval před sebe!" Opravdu mu to říkám, když jezdí na motokáře. Takže mi to vrátil," usmál se 41letý závodník.

Po dvaceti letech by už mohl vědět, že se musí dívat kam jede. Foto: Alfa Romeo

Ani Giovinazzi nedokončil závod na bodované pozici a tým Alfa Romeo stále patří mezi tři, které nemají na kontě ani bod. Optimismus z Bahrajnu pomalu vyprchává.

"Myslím, že Bahrajn nám zatím sedl nejlépe. Možná nám lépe vyhovovaly ty podmínky, možná nevyhovovaly našim soupeřům. Ale jsme blíže, než jsme byli loni. Ani jsme nikdy nečekali, že budeme uprostřed pole. Ještě potřebujeme zlepšení, to je jasné. Myslím, že ještě přijdou tratě, které nám budou sedět, ale i tratě, na kterých to nebude moc dobré."

Zdroj: Motorsport, RaceFans, úvodní foto: Alfa Romeo