Novinky

  • 12.01.2022 Good Za tým Charouz bude ve F2 jezdit Cem Bölükbaşı

  • 05.01.2022 Neutral Otmar Szafnauer, dosavadní šéf týmu, opouští stáj Aston Martin

  • 28.12.2021 Good Ferrari podle Binotta nebude určovat týmovou jedničku.

Facebook Instagram

Red Bull potřebuje rychlejšího Péreze

Red Bull potřebuje rychlejšího Péreze

Boj o titul není ztracený.

Christian Horner souhlasí, že jeho tým by potřeboval, aby se Sergio Pérez už sžil s vozem a byl schopen jezdit alespoň za Maxem Verstappenem a jezdci Mercedesu. I Velkou cenu Portugalska mohl vyhrát Verstappen, kdyby Hamilton neměl možnost udělat na druhou výměnu pneumatik s vědomím, že z druhého místa klesne pouze za týmového kolegu. Kdyby tam byl Pérez, celý příběh boje o vítězství by byl jiný. Mexičan však startoval až ze sedmého místa a většinu závodu strávil hledáním cesty kolem mclarenu Daniela Ricciarda.

"Samozřejmě zoufale potřebujeme, aby tam byl, aby Mercedes přišel o strategické možnosti, jaké měl v minulém závodě," nechal se slyšet šéf Red Bullu. "Ale nepochybuji, že Checo to zvládne, jakmile se ve voze bude cítit jistěji."

Horner to takto vysvětlil i Verstappenovi skrz vysílačku, když končil závod.

"Bohužel, jako v Maďarsku, měli možnost zastávky zdarma, to jim dalo silnou pozici," mohli jsme slyšet Hornera, který to však prý nemyslel jako kritiku svého druhého jezdce.

"Taková jsou prostě fakta. Checo byl zablokován a dva vedoucí jezdci se odtrhli od zbytku pole. Díky tomu mohl Lewis zajet pro další sadu pneumatik a zopakovat maďarský scénář."

Pérez žádá ještě více času na sžití se s RB16B.

"Časem nabírám sebejistotu. Když víkend končí, přeji si, aby zrovna začínal. Čas na trati je prostě omezený a mně trvá, než odemknu potenciál vozu," řekl jezdec, který má po deseti letech ve F1 poprvé k dispozici stroj schopný vyhrávat závody.

Red Bull již od Péreze očekává plnění úkolů nosiče vody. Foto: Red Bull

Red Bull ale nechce pouze vyhrávat závody, chce titul pro Verstappena. Proto pokračuje ve vývoji vozu, ačkoli většina týmů již myslí primárně na rok 2022.

"Rozhodli jsme se, že až do letní přestávky bude pokračovat ve vývoji letošního vozu spolu s vývojem vozu sezony 2022," řekl Helmut Marko, šéf motorsportu Red Bullu. "Pak se uvidí. Pořád máme dobrou šanci, ale určitě titul nezískáme, pokud se začneme plně koncentrovat na další vůz. Chválabohu, bodový rozdíl není nijak velký."

Se svým druhým jezdcem však nebyl spokojen ani šéf konkurenčního týmu.

"Dokážu pochopit, že Valtteri měl další těžký den a byl z toho frustrovaný. Ale pokud by nás to stálo vítězství, jistě by tohle nebylo to jediné, co bych k tomu řekl," upozornil Toto Wolff Bottase, jenž Hamiltona zdržel více než bylo nutné.

Zdroj: RaceFans, úvodní foto: Mercedes