Novinky

  • 20.06.2021 Neutral Alex Palou vyhrál závod IndyCar na trati Road America ve Wisconsinu

  • 20.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Francie F1 v Le Castelletu

  • 19.06.2021 Good Pole position pro VC Francie F1 získal Max Verstappen (Red Bull)

Facebook Instagram

Sprinty jsou pro mladé a netrpělivé fanoušky

Sprinty jsou pro mladé a netrpělivé fanoušky

A kdy mají nováčci trénovat?

Ross Brawn nám prozrazuje další argument, kvůli kterému prosadil, že se tento rok při třech příležitostech v sobotu pojede krátký sprint místo kvalifikace. Formule 1 se chce i tímto způsobem pokusit oslovit mladou generaci, která je netrpělivá a téměř dvouhodinový závod je pro ni asi příliš dlouhý.

"Je to formát, který prostě potřebujeme vyzkoušet," řekl výkonný sportovní ředitel F1. "Časy se mění a mladí mohou mít problém vydržet v neděli odpoledne dvě hodiny sledovat velkou cenu. Kratší formát se jim může zalíbit. Zároveň nechceme zmást naše věrné fanoušky. Tak jak to zkombinovat? Letos třikrát vyzkoušíme tento formát a pak budeme analyzovat data."

Co se může líbit mladým fanouškům, nemusí se líbit mladým jezdcům. V pátek dopoledne se pojede pouze jeden trénink a po něm bude hned následovat kvalifikace na sobotní sprint, který bude kvalifikací na nedělní velkou cenu. V sobotu dopoledne bude ještě jeden trénink, což ale nebude nováčkům v pátek nic platné.

"Na jedné straně podporuji zkoušení nových věcí, přinášení nových výzev a sprinterské závody jsou dobrým nápadem," řekl Júki Cunoda. "Ale zatímco na Silverstone nemusí být žádný problém, v Brazílii to bude horší. Jsem nováček, v Brazílii jsem nikdy nezávodil a před páteční kvalifikací bude pouze jeden trénink. To nás nováčky dostává do dosti nepříjemné situace."

Dokáže se nováček za jednu hodinu naučit okruh a nastavit si vůz na kvalifikaci? Foto: AlphaTauri

Zdroj: RaceFans, úvodní foto:

Komentáře ke článku