Novinky

  • 18.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) byl nejrychlejší ve 2. tréninku na VC Francie

  • 18.06.2021 Good Valtteri Bottas (Mercedes) vyhrál úvodní trénink na VC Francie F1

  • 17.06.2021 Bad Grosjeanův rozlučkový test byl odložen z důvodu omezení cestování z USA do Francie.

Facebook Instagram

McLaren neposlouchá ani Norrise

McLaren neposlouchá ani Norrise

Jezdec se musí přizpůsobit jemu.

Po slabém víkendu Daniela Ricciarda v Monaku přiznal šéf týmu McLaren, že MCL35M je umíněný vůz a jezdec se mu musí přizpůsobovat. V Ázerbájdžánu jeho slova potvrdil i Lando Norris. Mladý Brit je na třetím místě šampionátu jezdců, se dvěma pódiovými umístěními, ale ani on nejezdí svým stylem.

"Tento rok je to o hodně jiný vůz, musím některé věci dělat jinak a nejezdím stylem, jakým jsem jezdil loni," řekl Norris. "I já ho pořád ještě poznávám, každý víkend se o něm naučím něco nového. V Monaku jsem dal dosud nejlepší kvalifikační výkon, ale tento rok jsem už v kvalifikacích udělal pár chyb, stejně jako v závodech, protože si s vozem ještě dokonale nerozumím. V Bahrajnu a obecně na začátku roku jsem s ním chtěl jezdit jako s loňským vozem, ale musel jsem se přizpůsobit. Mám svůj jezdecký styl, se kterým jsem uspěl ve F3, ve F4 a tak dále, ale v tomhle voze se tak jezdit nedá."

FIA se z bezpečnostních důvodů pokusila vozy pro tento rok zpomalit. A povedlo se. Oříznutím podlahy a difuzoru vozy přišly o velkou část přítlaku na zadních kolech. McLaren ani nemá flexibilní zadní přítlačné křídlo, které by týmu umožnilo nastavit vůz na vyšší přítlak, aniž tím neúměrně utrpěla maximální rychlost na rovinkách.

Vůz je evidentně rychlý, ale pouze pokud se mu jezdec podvolí. Foto: McLaren

"Je to maratón, ne sprint," řekl o svých dosavadních výsledcích Ricciardo. "Samozřejmě, každý jezdec chce být konkurenceschopný v každém závodě. Sice dokážu říct kdy, ale vím, že jednoho dne do sebe všechno pěkně zapadne a bude to dobré a lidé opět nasednou do Ricciardova vlaku. Pokud jste již vyskočili, to nevadí, lístky jsou stále v prodeji!"

Zdroj: Motorsport, planetf1, úvodní foto: McLaren

Komentáře ke článku