Pekař si dovezl z Maďarska dva poháry

Clio Cup Europe na Hungaroringu

Na okruhu Hungaroring o víkendu pokračoval sedmým podnikem letošní ročník seriálu Clio Cup Europe. Ten letos zažívá svou premiérovou sezonu. Jeho součástí jsou čtyři regionální série – Clio Cup France, Clio Cup Spain, Clio Cup Italia a Clio Cup Central Europe. Maďarský podnik byl vypsán pro Clio Cup Italia (skupina A) a Clio Cup Central Europe (skupina C). Součástí startovního pole druhé zmíněné série byl mimo jiné i český jezdec Tomáš Pekař.

Mělnický závodník se letos v Clio Cupu Europe představil podruhé. První start absolvoval v květnu na Hockenheimringu. Tam si v prvním závodě připsal celkové třetí místo a ve druhé jízdě skončil pátý. V rámci skupiny C z toho bylo v prvním závodě vítězství a ve druhém třetí příčka. V průběžném pořadí skupiny C mu před Hungaroringem patřilo třetí místo a na kontě měl 66 bodů stejně jako první Thibaut Bossy (ten ovšem v Maďarsku chyběl) s druhým Marcem Guillotem. V celkovém pořadí Clio Cupu Europe byl dvacátý druhý.

Pro start sobotního závodu si Pekař vyjel celkové osmé místo a druhou příčku ve skupině C. Do cíle dojel jako celkově šestý. Nakonec se ale umístil na čtvrté příčce. Původně třetí David Pouget byl totiž potrestán za ulitý start a pátý Kevin Jimenez za překračování traťových limitů. Oba vyfasovali deset sekund. V hodnocení skupiny C bral Pekař druhé místo.

Druhý závod víkendu se konal v neděli na osychající trati. Pekař se i v tomto případě kvalifikoval jako osmý celkově a na druhém místě ve skupině C. A v závodě si tentokrát polepšil v obou hodnoceních. Celkově obsadil pátou příčku a ve skupině C zvítězil. Po Hungaroringu se Pekař ve skupině C nachází na druhém místě průběžného pořadí. Za vedoucím Marcem Guillotem zaostává o šest bodů.

Druhý víkendový závod přinesl Tomáši Pekařovi vítězství ve skupině C. Foto: Renault Sport Series

Celková vítězství si na Hungaroringu rozebrali Anthony Jurado a Gabriele Torelli. Jurado vystoupil na nejvyšší stupeň v sobotu. Torelli byl nejlepší v neděli. Italovi se ve druhém závodě vyplatila sázka na suché pneumatiky. Díky nim byl v závěru výrazně rychlejší než soupeři, z nichž většina vsadila na mokré obutí. Lídrem šampionátu ale zůstal Nicolas Milan.  Ten sice do obou maďarských závodů startoval první, v sobotu si ale po kontaktu s Anthonym Juradem při souboji o první místo poškodil pravé přední kolo a nakonec obsadil šestou příčku. V neděli skončil druhý za Torellim.

Celkové výsledky prvního závodu: 1. Anthony Jurado (Francie, Milan Competition) 13 kol, 2. Marc Guillot (Francie, Milan Competition) +0,451, 3. Mathieu Lannepoudenx (Francie, Milan Competition) +2,505… 4. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Services) +5,283.

Výsledky prvního závodu ve skupině A: 1. Anthony Jurado (Francie, Milan Competition), 2. Marc Guillot (Francie, Milan Competition), 3. Gabriele Torelli (Itálie, Faro Racing).

Výsledky prvního závodu ve skupině C: 1. Marc Guillot (Francie, Milan Competition), 2. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Services), 3. Andreas Stucki (Švýcarsko, Stucki Motorsport).

Celkové výsledky druhého závodu: 1. Gabriele Torelli (Itálie, Faro Racing) 11 kol, 2. Nicolas Milan (Francie, Milan Competition) +4,043, 3. Kevin Jimenez (Francie, GPA Racing) +5,494… 5. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Services) +7,541.

Výsledky druhého závodu ve skupině A: 1. Gabriele Torelli (Itálie, Faro Racing), 2. Anthony Jurado (Francie, Milan Competition), 3. Marc Guillot (Francie, Milan Competition).

Výsledky druhého závodu ve skupině C: 1. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Services), 2. Marc Guillot (Francie, Milan Competition), 3. Jerzy Spinkiewicz (Polsko, Uniq Racing).

Průběžné pořadí Clio Cupu Europe: 1. Nicolas Milan (Francie, Milan Competition) 535, 2. David Pouget (Francie, GPA Racing) 521, 3. Marc Guillot (Francie, Milan Competition) 426… 12. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Services) 129.

Průběžné pořadí skupiny A: 1. Anthony Jurado (Francie, Milan Competition) 221, 2. Gabriele Torelli (Itálie, Faro Racing) 206, 3. Marc Guillot (Francie, Milan Competition) 168.

Průběžné pořadí skupiny C: 1. Marc Guillot (Francie, Milan Competition) 135, 2. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Services) 129, 3. Jerzy Spinkiewicz (Polsko, Uniq Racing) 88.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Renault Sport Series