Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Alfa Romeo zůstává se Sauberem

Alfa Romeo zůstává se Sauberem

Tři strany prodloužily spolupráci.

Společnosti Sauber se podařilo uzavřít dohodu o prodloužení spolupráce s italskou automobilkou Alfa Romeo. Nové smlouvy prý mají platnost až do roku 2024.

Setrvání značky Alfa Romeo ve F1 bylo ohroženo hlavně kvůli sloučení mateřského koncernu FCA s koncernem PSA, čímž vznikl nový gigant jménem Stellantis. Loni ještě Stellantis nevěděl, kam chce značku Alfa Romeo směřovat a zda je pro ni F1 vhodnou platformou, proto byla smlouva se Sauberem prodloužena pouze o jeden rok.

Nová dohoda dává týmu stabilitu. Nadále ponese jméno Alfa Romeo a automobilka ho bude nadále finančně podporovat. Součástí trojlístku zůstává Ferrari, které je se Stellantisem propojeno skrze jejich akcionáře. Ferrari tak má švýcarskému týmu nadále dodávat pohonné jednotky, převodovky a další díly za výhodných podmínek a výměnou za to bude mít nadále právo obsadit jeden z kokpitů jezdcem podle vlastního výběru.

Aktuálně je tím jezdcem Antonio Giovinazzi, kterému se letos v porovnání s veteránem Kimim Räikkönenem daří a má tedy dobrou šanci zůstat součástí týmu. Dalšími kandidáty jsou členové Jezdecké akademie Ferrari, Callum Ilott a Robert Švarcman, ale mluví se také o možnosti přestupu Micka Schumachera z týmu Haas.

"Alfa Romeo pro nás není pouze velkým partnerem. Je to značka, která nám dává sílu," řekl šéf týmu, Frédéric Vasseur. "Pokračování spolupráce nám dává stabilní prostředí a ukazuje, že tohle partnerství přesahuje hranice běžného sponzoringu. Obě společnosti jsou odhodlány budovat tým a značku a přivést tak Alfa Romeo opět mezi špičku motorsportovní rodiny, přičemž takový image týmu hodně prospěje."

Trojlístek Sauber, Alfa Romeo a Ferrari zůstává pohromadě. Foto: Alfa Romeo

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Alfa Romeo