Novinky

  • 10.08.2022 Bad Piastriho nejspíše čeká soud s týmem Alpine.

  • 04.08.2022 Good Alexander Albon z Thajska prodloužil smlouvu s týmem Williams

  • 02.08.2022 Neutral Američan Logan Sargeant pojede ve williamsu první trénink při VC USA v Austinu

Facebook Instagram

Mercedes se zbavuje reliktů minulosti

Mercedes se zbavuje reliktů minulosti

Loňská trofej letošní závod nevyhraje.

Šéf Mercedesu nabídl zajímavý pohled do zákulisí týmu a jeho motivace naplno bojovat o každé další vítězství, přestože jich za poslední roky zažil tolik, že si je nikdo nemůže pamatovat. Zaměstnancům jsou prý letos, jako každý rok, připomínány pouze vítězství v aktuální sezoně. Starší vítězné poháry nejsou neustále na očích, aby lidé neusínali na vavřínech.

"Dost se o tyto věci zajímám a poprvé jsem si o tom přečetl od jednoho známého basebalového trenéra. "Včerejší homerun vám dnešní hru nevyhraje." A je to velká pravda," řekl Toto Wolff v rozhovoru pro GPFans.

Používáme jednoduché metody, které nám pomáhají zapomínat na úspěchy posledních pár let. Na konci každého roku se beztak všechny body vymažou. Dobře vybudovaná organizace je výhodou, o kterou se můžete opřít, ale každý rok začíná od nuly a je třeba získat nové vavřínové věnce. Pomáháme si tím, že jsme v podstatě eliminovali relikty minulosti. Tedy všechny trofeje, vše připomínající skutečnost, že jsme vyhráli šampionát sedmkrát v řadě. Konkurence je tvrdá, špičkové týmy se špičkovými lidmi. Proto se i my musíme snažit každý rok, každý závod, každý trénink, jinak bychom neměli šanci a minulé úspěchy by nám nijak nepomohly."

Nejprve titul pořádně oslavit, pak na něj raději zapomenout. Foto: Mercedes

Zdroj: GPFans, úvodní foto: Mercedes