Saucy nejrychlejší při svých prvních testech

Posezonní testy FIA F3 ve Valencii - 3. den

Posezonní testy FIA F3 ve Valencii ve středu vyvrcholily. Pro poslední den opět došlo ke změnám ve startovní listině. Tentokrát se týkaly stájí ART Grand Prix, Van Amersfoort, Campos, Carlin, Jenzer a Charouz Racing System.

Do akce se vrátili účastníci pondělních jízd Victor Martins a Brad Benavides. Martins opět nastoupil za ART Grand Prix, kde nahradil Correu. Benavides jel i tentokrát za Carlin. V jeho sestavě nahradil Ida Cohena, který se pro středu přesunul k Jenzeru. Tam mu uvolnil místo Nazim Azman. Malajsijec dnes testoval pro Charouz Racing System namísto Felipeho Ugrana. Ugran nastoupil za Van Amersfoort, kde spolu s Alexanderem Smoljarem nahradili Rafaela Villagómeze a Reece Ušijimu. Ušijima nahradil Davida Vidalese u Camposu.

Nejrychlejší časy dne jsme viděli u většiny pilotů v dopolední tříhodinovce. Odpoledne dokázal svůj čas zlepšit pouze Benavides. Nejrychlejší byl Grégoire Saucy. Švýcarovo kolo mělo hodnotu 1:21,300. Svým počinem ze středečního dopoledne se ale letošní šampion Formula Regional European Championship by Alpine nepostaral pouze o nejrychlejší čas dne, ale i o nejlepší kolo celých testů. Úterní výkon Jaka Crawforda pokořil o 68 tisícin sekundy.

Na druhém místě skončil v kombinovaných výsledcích středečních jízd Caio Collet. Brazilec byl o 92 tisícin sekundy pomalejší než Saucy. Nejlepší trojici uzavřel pondělní vítěz Jack Doohan. Australan testující pro stáj Van Amersfoort byl nejrychlejší v odpolední fázi. Na předních příčkách se znovu pohyboval i český závodník Roman Staněk, který obsadil celkovou čtvrtou pozici. Nejrychlejší muž úterního programu Jak Crawford skončil osmý. Nejpilnějšími jezdci dne byli Nazim Azman s Bradem Benavidesem. Oba odjeli 114 kol.

Jack Doohan byl nejrychlejším mužem odpoledního programu. Foto: FIA F3

Během dne bylo testování přerušeno celkem čtyřikrát. Dopoledne zavlály červené vlajky ve třech případech. Na trati totiž postupně zůstali stát Alexander Smoljar, Oliver Bearman a Josep María Martí. Odpoledne odstavil na dráze svůj monopost Brad Benavides.