Novinky

  • 23.11.2023 Good V prodeji je vtipně hambatý kalendář s Valterim Bottasem.

  • 23.11.2023 Neutral Alpine ztratilo zájem o dorovnání výkonu motorů.

  • 22.11.2023 Good Mick Schumacher bude závodit ve WEC za Alpine.

Facebook Instagram

Čína má novou smlouvu

Čína má novou smlouvu

F1 se do nejlidnatější země určitě vrátí.

Loni byla Čína první zemí, která z důvodu pandemie Covid-19 vypadla ze začátku kalendáře sezony 2020. A nedokázala se do něj vrátit do konce roku, ani letos. Dokonce už nyní absentuje v kalendáři sezony 2022, kde ji nahradila Imola, jelikož nic nenasvědčuje tomu, že by se v dohledné době opět otevřela světu. Přesto pořadatel závodu a majitel F1 podepsali novou smlouvu, která Mezinárodnímu okruhu v Šanghaji zaručuje možnost hostit F1 až do roku 2025.

Je to skvělá zpráva pro všechny naše fanoušky v Číně a jsme nadšeni, že díky této dohodě budeme v Šanghaji závodit minimálně do roku 2025,“ řekl generální ředitel F1, Stefano Domenicali. „Jsme zklamáni, že z důvodu pandemie nemůžeme Čínu zahrnout do kalendáře v roce 2022, ale vrátíme ji tam hned, jak to okolnosti umožní.

V Číně se poprvé závodilo v roce 2004 a než začala pandemie, fanouškovská základna v nejlidnatější zemi světa postupně rostla. I bez VC Číny je v kalendáři příští sezony 23 závodů, přičemž od roku 2023 se má začít pravidelně závodit také v Kataru a naděje se nechce vzdát ani Turecko.

Číňané budou bez F1 nejméně tři roky, ale definitivní zloučení nehrozí. Foto: Renault

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Mercedes