Novinky

  • 04.08.2022 Good Alexander Albon z Thajska prodloužil smlouvu s týmem Williams

  • 02.08.2022 Neutral Američan Logan Sargeant pojede ve williamsu první trénink při VC USA v Austinu

  • 02.08.2022 Good Australan Oscar Piastri bude druhým jezdcem Alpine F1 Teamu pro rok 2023

Facebook Instagram

Další porucha palivového systému

Další porucha palivového systému

Verstappen začíná být frustrovaný.

Neakceptovatelným nazval Max Verstappen druhé odstoupení v této sezoně. Šachovnicovou vlajku zatím viděl pouze v Džiddě, kde zvítězil. V Bahrajnu i v Austrálii jej vyřadila porucha palivového systému.

Už teď jsme tak daleko za nimi, že nechci ani myslet na boj o titul. V první řadě musíme dostat vůz do cíle. Dnes to bylo velmi špatné. Nebyli jsme rychlí, myslel jsem výhradně na výdrž pneumatik a vypadalo to na jasné druhé místo. Věděl jsem, že nemůžu soupeřit s Charlesem, nemělo ani smysl tlačit na něj. Ale nakonec jsme ani nedokončili závod. Je to frustrující, neakceptovatelné,“ řekl úřadující šampion.

Šéf týmu Red Bull tvrdí, že se nejedná o stejnou poruchu, která Verstappena zastavila v as-Sachíru.

Je pro nás velmi frustrující, že se Maxův vůz nedostal do cíle,“ přiznal Christian Horner. „Vypadá to na problém v palivovém systému, něco mimo palivovou nádrž. Samozřejmě teď vše zabalíme a pošleme rovnou do Japonska. Nevypadá to stejně (jako poruchy v Bahrajnu, kde problém zapříčinilo vakuum v palivovém systému). Pochopitelně je frustrovaný. Nedokončit závod je velkým zklamáním. Ale ještě nevíme, co se opravdu stalo. Nevypadá to jako něco s motorem, ale to teprve zjistíme.

Druhé místo Sergia Péreze je malou náplastí na velkou ránu. V cíli byl 20 sekund po Charlesi Leclercovi a pouhých pět sekund před Georgem Russellem.

První stint byl slabý a poté nás výjezd bezpečnostního vozu připravil o dvě pozice. Obě jsme získali zpátky, je to dobrý výsledek, ale Max bohužel nedokončil závod a Ferrari bylo extrémně rychlé. Poprvé se stalo, že byli zcela mimo náš dosah," řekl Pérez.

Za Sainzovy a Verstappenovy nepřítomnosti se Pérezovi ušlo druhé místo. Foto: Red Bull

Zdroj: Motorsport, Sky, úvodní foto: Red Bull