• 23.03.2024 Good Roman Staněk vybojoval ve sprintu v Austrálii 2. místo

• 22.03.2024 Good Vettel bude testovat Porsche 963 LMH.

Collet odjíždí z barcelonských testů jako nejrychlejší

Testy FIA F3 v Barceloně - 2. den

Druhý a současně poslední den testování FIA F3 ve Španělsku patřil Caiu Colletovi ze stáje MP Motorsport, který zajel čas 1:31,507. Za ním skončili Alexander Smojar (1:31,824), přestože kvůli technickým problémům neodjel jediné kolo, a Franco Colapinto (1:31,848). Roman Staněk obsadil pátou příčku. Celý den se obešel bez jediného přerušení.

Stejně jako v pátek jsme i v sobotu mohli vidět nejrychlejší časy v dopolední fázi během kvalifikačních simulací. Nejlepší kolo zaznamenal Caio Collet. Mělo hodnotu 1:31,507. O 317 tisícin sekundy zaostal za brazilským závodníkem Alexander Smoljar. Jeho týmový kolega ze stáje MP Motorsport skončil druhý. Do nejlepší trojice se vešel i pilot stáje Van Amersfoort Franco Colapinto. Argentinec byl o 341 tisícin sekundy pomalejší než vítězný Collet.

Hlavním bodem odpoledního programu byly již pro jezdce jízdy na dlouhou vzdálenost a nikdo tak nedokázal zlepšit svůj čas z dopoledne. Odpoledním vítězem se stal William Alatalo (1:34,488) před Josepem Maríou Martím (1:34,984) a Arthurem Leclercem (1:35,027).

William Alatalo vyhrál odpolední část. Foto: FIA F3

Pro českého závodníka Romana Staňka skončila i sobota pátým místem. Tohoto umístění dosáhl již v pátek. Polepšil si David Schumacher. Syna bývalého pilota F1 Ralfa Schumachera povolala na poslední chvíli stáj Charouz Racing System místo Ayrtona Simmonse, který odletěl do Velké Británie. Důvod této výměny není známý, představitelé týmu ale uvedli, že se jedná o nesmírně složitou situaci. Zatímco v pátek Schumacher obsadil předposlední 29. příčku, tentokrát z toho bylo 24. místo.

Během celého dne ani jednou nezavlála červená vlajka. Jediným pilotem, který se ocitl v problémech, byl Alexander Smoljar. Ten přišel o celou odpolední část, protože se na jeho voze objevily technické problémy a mechanici pracovali na jejich odstranění.