Neděle patřila v Rakousku Colletovi

Předsezonní testy FIA F3 na Red Bull Ringu – 2. den

V neděli se na Red Bull Ringu uskutečnil druhý a zároveň poslední den úvodních předsezonních testů FIA F3. Stejně jako v sobotu byl i v neděli testovací program rozdělen do dvou tříhodinových částí. Zatímco první se konala dopoledne, druhá odpoledne. Během dne jsme opět častokrát viděli překračování traťových limitů a mazání zajetých časů. V úvodu dopolední části dokonce lehce sněžilo. Z toho důvodu se zhruba v první hodině na trati mnoho nedělo.

Po dopolední tříhodinovce vedl s časem 1:18,836 Calan Williams. Druhá příčka patřila Matteovi Nanninimu (1:18,858) a třetí Kaylenu Frederickovi (1:18,901). Vítězem dne se ale nakonec stal Caio Collet. Dopoledne sice junior Alpine figuroval pouze na šesté příčce, odpoledne ale zajel čas 1:18,592 a povyskočil na první místo. Brazilec svým výkonem stanovil nový neoficiální rekord FIA F3 na této trati. O 302 tisícin překonal sobotního vítěze Smoljara. Druhý v neděli skončil Dennis Hauger a třetí Jak Crawford, který se s 95 koly stal nejpilnějším jezdcem dne.

Dopolední vítěz Williams nakonec skončil pátý. Nejrychlejší jezdec sobotních jízd Alexandr Smoljar se tentokrát musel spokojit se 14. příčkou. Český pilot Roman Staněk, který v sobotu zajel sedmý nejrychlejší čas, se také v porovnání s prvním dnem pohyboval v nižších patrech výsledkové listiny – skončil šestnáctý.

Pětkrát se během neděle přerušovalo. O první dvě červené vlajky se postarali ráno Timjen van der Helm a Jack Doohan, kteří zastavili na dráze. Odpoledne došlo k dalším třem přerušením. Nejprve havaroval dopolední vítěz Calan Williams. Poté zůstali stát na dráze Ajumu Iwasa a Reshad de Gerus. Potíže měl ale pravděpodobně i Victor Martins. Francouz se totiž během odpolední části na trati vůbec neukázal.

Zatímco dopoledne byl Calan Williams nejrychlejší, odpoledne boural. Foto: Jenzer Motorsport

Druhé a zároveň poslední předsezonní testy FIA F3 se budou konat 21. a 22. dubna ve španělské Barceloně. Na stejném okruhu se v termínu 8.-9. května uskuteční také úvodní podnik sezony.