Novinky

  • 24.09.2023 Good Red Bull Racing získal pošesté Pohár konstruktérů a obhájil prvenství

  • 23.09.2023 Good Fernando Alonso jako první v historii ujel přes 100 000 km ve velkých cenách

  • 23.09.2023 Good Za Scuderii AlphaTauri budou v příští sezoně jezdit Juki Cunoda a Daniel Ricciardo

Facebook Instagram

Ecclestonovi se americký styl nelíbí

Ecclestonovi se americký styl nelíbí

Možná dinosaurus žárlí?

Za poslední týden mnoho lidí mluvilo o tom, že Formule 1 konečně pořádně prorazila v USA. Tribuny Velké ceny Miami byly plné, navzdory ohromně vysoké ceně vstupenek a přesto, že F1 se do Spojených států letos ještě vrátí. A podařilo se domluvit třetí závod s Las Vegas a populární dokumentární série Drive to Survive bude mít minimálně dvě další sezony.

Není to malá věc, trh USA je pořád největším trhem na světě (pokud nepočítáme spojený trh EU) s velkou kupní silou obyvatelstva. F1 se daří v sociálních médiích, aniž by naštvala televizní společnosti a mezi sponzory týmů jsou americké technologické giganty jako Google, Microsoft nebo Oracle, které byly přilákány zvyšujícími se počty fanoušků. Nechutná to asi pouze Berniemu Ecclestonovi, pod jehož vedením se v USA dlouhá léta nejezdilo vůbec a jezdci si tam často létali užít dovolenou, aniž by mezi místními vzbudili jakýkoli zájem.

Vytvářejí něco jako “Formula 1: American Style“,“ cituje 91letého Brita agentura Bloomberg. „Možná je to tak dobře. Z Ameriky přišla spousta strašných hloupostí a lidé jimi byli nadšeni. Já jsem prostě dělal věci jinak.

Sice s falešným oceánem, ale přesto úspěšný závod F1 v ulicích Miami. Foto: Miami F1 Circuit

Generální ředitel Liberty Media, současného vlastníka F1, se nad tím mohl pouze pousmát.

Bernie má právo říkat si, co chce. Ale pravdou je, že zájem o F1 a o místo v ní enormně vzrostl.

Bernie byl velikánem své doby, v podstatě vymyslel tento sport v jeho moderní podobě. Doba se ale změnila,“ dodal Toto Wolff, šéf týmu Mercedes.

Zájem sponzorů nebyl tak obrovský, odkdy jsem ve sportu,“ přidává se Američan Zak Brown, ředitel McLarenu. „Brzy budeme i ve Vegas, takže to vypadá opravdu velmi dobře.

Zdroj: grandprix, úvodní foto: Formula One