Novinky

  • 24.09.2023 Good Red Bull Racing získal pošesté Pohár konstruktérů a obhájil prvenství

  • 23.09.2023 Good Fernando Alonso jako první v historii ujel přes 100 000 km ve velkých cenách

  • 23.09.2023 Good Za Scuderii AlphaTauri budou v příští sezoně jezdit Juki Cunoda a Daniel Ricciardo

Facebook Instagram

Blomqvist a Vips dokončí letošní sezonu

Blomqvist a Vips dokončí letošní sezonu

Odjedou oba zbývající závody

IndyCar v příštích dvou závodních víkendech obohatí dvě nové tváře. U týmu Meyer Shank Racing místo stále zraněného Simona Pagenauda naskočí Tom Blomqvist. V listopadu třicetiletý Brit už letos startoval v Torontu, tam ale dojel jen do první zatáčky, pak se přimotal do hromadné kolize. Tým jej už s předstihem oznámil jako jednoho z jezdců, kteří za něj budou závodit v příštím ročníku.

"Je zřejmé, že okolnosti Simonova zotavování a celá situace kolem vozu 60 jsou docela složité - celý tým i já na něj při jeho zotavování myslíme," řekl Blomqvist. "Musím poděkovat Jimovi (Meyerovi) a Mikeovi (Shankovi) za to, že mě posadili do auta, a už teď se dívám dopředu na příští sezónu, kdy mám potvrzeno, že budu příští rok jezdit s MSR,“ dodal.

Úplným debutantem pak bude Jüri Vips. Bývalý člen juniorského programu Red Bullu si skoro ukončil kariéru vloni v červnu, když jej během streamování počítačové hry diváci mohli slyšet, jak použil slovo n*gr. Vips ještě dojel sezonu v F2, ale Red Bull se s ním rozloučil. Po sezoně byl jedním z jezdců, které si týmy IndyCar zkoušely v Sebringu. V tom testu mimochodem skončil druhý právě za Blomqvistem.

Teď má jedinečnou šanci zachránit kariéru. V týmu Rahal Letterman Lanigan Racing totiž nahradí na závěrečné dva závody Jacka Harveyho. Britský závodník se poroučel kvůli neuspokojivým výsledkům ještě před závodem v St. Louis, kde startoval místo něj Conor Daly.

"Jsem velmi rád, že tým může Jüriho nasadit do závodů v Portlandu a Laguně Sece," řekl spolumajitel týmu Bobby Rahal. "Je zřejmé, že před několika lety byl hlavní nadějí programu Red Bull Junior a prokázal velký talent, což jsme viděli během dvou testů, které s námi absolvoval, takže se těšíme, až uvidíme, co dokáže během závodního víkendu."

Zdroj: Původní článek redakce, úvodní foto: Penske Entertainment