Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Rosenqvist podepsal víceletý kontrakt s týmem Meyer Shank

Rosenqvist podepsal víceletý kontrakt s týmem Meyer Shank

Nahradí Simona Pagenauda

Další velká přestupová hádanka je rozřešena. Felix Rosenqvist přestupuje od McLarenu ke stáji Meyer Shank Racing. Jednatřicetiletý Švéd utvoří jezdeckou dvojici s Tomem Blomqvistem, pro kterého to bude premiérová sezona v IndyCar. Tři vozy tým nasadí do pětistovky v Indianapolisu, kde se k této dvojici připojí Hélio Castroneves.

"Jsem nadšený, že mohu společně s MSR začít další kapitolu své kariéry v INDYCAR," řekl Rosenqvist. "Bude to pro mě a MSR skvělá příležitost, jak se společně dostat na vyšší úroveň. Jsem také docela nadšený, že budu moci opět spolupracovat se svým starým přítelem Tomem (Blomqvistem). Jsem připraven začít s ním pracovat a rozjet další sezónu,“ dodal.

Rosenqvist má na kontě pět sezon v IndyCar, první dvě startoval za tým Chipa Ganassiho, další dvě za tým Arrow McLaren. Jednou se mu podařilo zvítězit, v roce 2020 na okruhu Road America, pětkrát se umístil na stupních vítězů, včetně druhého místa minulý víkend v Portlandu, a třikrát si vyjel pole position.

"Jsme velmi rádi, že jsme dotáhli naše plány na rok 2024 a že můžeme Felixe přivítat v týmu," řekl spolumajitel stáje Mike Shank. "Felix byl již delší dobu v našem hledáčku a letos do sebe vše zapadlo tak, abychom s ním mohli něco vymyslet.“

Rosenqvistova budoucnost byla nejistá už vloni. McLaren měl totiž na radaru Álexe Paloua. Ale když nebylo jasné, jestli se jej podaří přivést, Švéda nakonec prodloužil. Nejprve bez toho, aby upřesnil, ve které sérii bude závodit, spekulovalo se o Formuli E, nakonec, když příchod Paloua nevyšel, prodloužil McLaren Švédovo angažmá v IndyCar. Letos byl v Rosenqvist v podobné situaci, McLaren opět s Palouem počítal, tentokrát ale španělský jezdec sám zařadil zpátečku a rozhodl se zůstat u Ganassiho.

Švéd si ale mezitím našel nové angažmá. McLaren chce mít v příští sezoně minimálně tři vozy, Rosenqvista by mohl nahradit David Malukas. Coby další jméno, které má případně tým v hledáčku, je nejčastěji skloňován Callum Ilott.

Zdroj: Původní článek redakce, úvodní foto: Penske Entertainment